Windows.old klasörü nasıl silinir ?

Windows.old klasörü nasıl silinir ?

Yeni Windows’u eski Windows ile aynı diske kurduğunuzda oluşan Windows.old klasörünü silin.

Windows kurarken eski Windows’un yüklü olduğun sürücüyü biçimlendirmezseniz kurulum sırasında Windows.old aldı bir klasör oluşturulacak ve eski Windows’a ait bütün dosyalar buraya aktarılacaktır. Bu klasörü elle silmek mümkün değildir zira bunun için bazı üst düzey sistem izinleri gerekir. Windows.old içeriği korunan işletim sistemi dosyalarını barındırdığı için klasörü silmeye kalktığınızda buna izniniz olmadığına dair bir hata alırsınız.

Klasörün içeriğini tek tek silmek de mümkün değildir. Zira Windows klasörü içinde neredeyse 50.000’den fazla dosya vardır.

Peki Windows.old nasıl silinir?

Bu iş için Unlocker kullanabilirsiniz.

  1. İlk olarak Unlocker’ı buradan indirin:
  1. Şimdi Unlocker’a sağ tıklayıp “Yönetici olarak çalıştır” deyin.
  2. İsteğe bağlı olarak kurulum esnasında masaüstünde oluşturulacak alışveriş sitelerinin kısayollarını kaldırabilirsiniz.
  3. Kurulum bitince Unlocker Windows’un içerik menüsünüe yerleşecektir.
  4. Şimdi tek yapmanız gereken Windows.old klasörüne sağ tıklayıp Unlocker’ı seçmek ve listeden “Sil” deyip “OK”e tıklamak.

Unlocker Windows.old Silme

Önceki yazıDünyayı Saran Kablolar
Sonraki yazıVideo Rehber: Bootable USB Yapma
Bilgisayarla tanışması 2000'li yıllara dayanan yazar, 2007'de CHIP ve LEVEL dergilerinin yanında CHIP Online için de makaleler yazdı ve 2010'da Türkiye'nin en çok satan teknoloji dergisi CHIP'in Donanım Editörü oldu. Bu süre zarfında 1000'den fazla ürün incelemesi yapan Recep Baltaş, 2011 sonunda bu görevinden ayrılıp ASUS Türkiye'de Pazarlama Uzmanı olarak çalışmaya başladı. Tam bir Technopat olan Baltaş'ın son durağı ise Technopat.net.