Facebook özel mesaj alımını kapatma

Facebook’ta özel mesaj alımını kapatarak tanımadığınız kişilerin sizi rahatsız etmesini engelleyebilirsiniz.

Facebook’un en son güncellemesi ile birlikte Özel Mesaj alımını tamamen kapatmak artık mümkün değil. Sadece eskiden bu ayarı yapmış olan kişiler için Özel Mesaj seçeneği devre dışı durumda. Yeni sistem, tanımadığınız kişilerden gelen mesajları Diğer kutusuna atıyor.

Bütün mesajları almak istemiyor ve gereksiz mesajların diğer kutusuna gitmesini istiyorsanız ilk olarak ekranın en sağ üst köşesindeki kilit simgesine tıklayın ve ardından “Benimle kimler iletişim kurabilir?” seçeneğini seçin:

Facebook Mesaj Ayarları Facebook özel mesaj alımını kapatma

 

Buradan şimdi “Mutlak Filtreleme: Ağırlıklı olarak arkadaşların -tanıyor olabileceğin kişilerin mesajlarını kaçırabilirsin” seçeneğini seçin. Bu aşamadan sonra artık tanımadığınız kişilerden gelen mesajlar “Diğer” mesajlar içine gidecek.

Facebook Mesaj Filtreleme Facebook özel mesaj alımını kapatma

 

Hazırladığımız video rehber:

Yazar hakkında

Bilgisayarla tanışması 2000'li yıllara dayanan yazar, 2007'de CHIP ve LEVEL dergilerinin yanında CHIP Online için de makaleler yazdı ve 2010'da Türkiye'nin en çok satan teknoloji dergisi CHIP'in Donanım Editörü oldu. Bu süre zarfında 1000'den fazla ürün incelemesi yapan Recep Baltaş, 2011 sonunda bu görevinden ayrılıp ASUS Türkiye'de Pazarlama Uzmanı olarak çalışmaya başladı. Tam bir technopat olan Baltaş'ın son durağı ise Technopat.net.