[Çözüldü] Metro 2033 physxloader.dll hatası

'Aksiyon / First Person Shooter' bölümünde Raşit Gönenç tarafından 11 Aralık 2012 tarihinde başlatılan konu.

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1.  
    Raşit Gönenç

Raşit Gönenç Decapat

Beğenileri:
    919
    Yer:
    Bucak-Burdur
    Metro 2033 oyununa girerken phsyxloader.dll hatası alan arkadaşların yapması gereken şey şudur. Bu sayfadan dll dosyasını alıp oyunun bulunduğu klasöre kopyalamaları yeterlidir. Eğer bu sorununuzu çözmez ise, Bilgisayarım/Yerel Disk (C)/Windows/System32 dosyasının içerisine kopyalamak ve bilgisayarı yeniden başlatmak. Eğer sorununuz hala devam ediyor ise dosyayı indirip kurmalısınız. Hala çözülmez ise camdan atlayın. :)
    Son düzenleyen: Moderatör: 15 Aralık 2012
  2.  
    mevsres

mevsres Hectopat

Beğenileri:
    2.072
    Bu bir tek Metro 2033 oyununda geçerli değildir. Eğer oyunda tıklarken sonunda ******.dll yazan yani dll uzantılı bir hata alıyorsanız dll'nin ismini yazarakn bu sayfadan bütün dll'leri indirebilirsiniz.
  3.  
    Burak Alkan

Burak Alkan Yönetici Yönetici

Beğenileri:
    5.026
    Yer:
    Nebuchadnezzar
    DLL sitelerinden DLL indirlmesi pek tavsiye edilmez. Bunun nedeni DLL dosyalarının sürümlerinin olmasıdır. Bu sitelerdeki DLL sürümlerinin ne olduğu belli değildir. Bu bağlamda yanlış bir DLL indirerek sistemi çorba edebilirsiniz.

Yapmanız gereken şudur, DLL dosyasının adını yazıp araştırırsınız. Ardından dosyanın kaynağını öğrenirsiniz. Mesela yukarıdaki örnekte verilen TAMİndir bağlantısını sildim ve yerine nVidia bağlantısı verdim. Zira DLL dosyasının kaynağı nVidia'nın PhysX yazılımı. Bu bağlamda dosyayı kaynağından indirmek gerek.
  4.  
    mevsres

mevsres Hectopat

Beğenileri:
    2.072
    İşte sorun şu Windows 7 Ultimate işletim sisteminde çok eksik dll dosyası var.
  5.  
    Recep Baltaş

Recep Baltaş Technopat Yönetici

Beğenileri:
    14.994
    Yer:
    İstanbul
    Bunu nereden çıkardın yahu :) Ben 3 yıl kullandım işletim sistemini ve DLL konusunda sıkıntım olmadı diyebilirim... Eğer eksik DLL varsa bu işletim sisteminin değil, o programın suçudur. Her program, ihtiyaç duyduğu DLL dosyalarını beraberinde getirmeli ve sistemin ilgili yerlerine kuracak Setup dosyalarını kurulumu esnasında tetiklemelidir.
  6.  
    mevsres

mevsres Hectopat

Beğenileri:
    2.072
    Hayır ben Sistem 32 deki dll dosyalarından bahsediyorum. Şimdiye kadar 10 farklı yerde Windows 7 Ultimete attırdıysam hepsinde eksik dll. Orijinal işletim sistemi dahil. ;)

Ultimate dışında bütün Windows 7 sürümlerini kullandım hiç birinde sorun yaşamadım.
  7.  
    Recep Baltaş

Recep Baltaş Technopat Yönetici

Beğenileri:
    14.994
    Yer:
    İstanbul
    Kullandığın DVD'de ya da kurduğun programda bir sorun var o zaman. Microsoft DLL dosyalarını eksik koyacak kadar aptal bir firma değil ;) Ve ben 3 yıldır Ultimate kullanıyorum ki Ultimate bütün özelliklerin açık olduğu sürümdür.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş