Özel Mesaj Sistemi - Öneri

Öneri hakkında ne düşünüyorsunuz ?

• Yararlı olabilir.

Oy: 22 66,7%
  • İyi niyetli bir yaklaşım ama yemez.

Oy: 11 33,3%

• Oy verenlerin toplamı
    33

exper123

Kilopat
Yer
İstanbul, Türkiye
Daha fazla  
Bildiğiniz gibi sosyalde özel mesaj gönderimi tamamen kapalı. Sadece yetkili kişiler gönderebiliyor. Aslında bende bundan pek şikayetçi değilim. Özel mesaj sistemi olsa benim ve benim gibi çok özel sebepler harici kullanmayacak kişiler için daha iyi olur tabi ama bu şekilde bir karar alınmış. Saygı duymak lazım.

Az önce konuya yazdığım bir mesajda TeamViewer kullanacağımız için konuyu açan kişinin bana Facebook adresimden ulaşmasını istemiştim ve Facebook adresimi vermiştim. Yetkili arkadaşımız özel mesaj yolu ile ''Facebook hesabınızı vermeyin. Özelden yardıma giriyor.'' şeklinde bir uyarıda bulundu. Ben o konuya mesajımı yazmadan önce bu kuralı biliyordum. Benim yazmış olduğum mesajın bu kurala ters bir yanı yok. Kullanıcı 500 mesaja ulaşmadan Skype, TeamViewer veya benzeri şekilde yardım isteyemez. Ama mesela ben o kişi istemese bile bu yoldan yardım edebilirim. En azından teklif ederim. Bu durum kurala aykırı değil.

Sonuç olarak, bu durumla karşılaşınca ve ben cevap yazamadığım da biraz tuhaf hissettim. Bu kadar basit bir şey için konu açmam pek mantıklı gelmedi. Bu ve benzeri durumlar için yetkililer sosyal medya hesaplarını imzalarına ekleseler bizde oradan ulaşsak nasıl olur ? Yine kötüye kullanım olacaktır ama sizde bunlara cevap vermezsiniz. Mecburen konu açmak zorunda kalacaklardır. Ama mesela ben bu sorun için yetkili arkadaşımıza sosyal medya üzerinden ulaşsam ve sorunu çözsek güzel olmaz mı ?

Dediklerinizde bir sıkıntı yok. Ancak bu mesele çok suistimal ediliyor. Konuyu açan arkadaş cevap veren bilgili birisini bulduğu an direkt "Facebook, Skype var mı ?" gibi sorular sormaya başlıyor. Çok yaşadığım bir durum. Ben şahsen hiçbir sosyal hesabımı paylaşma taraftarı değilim. Kontrolünü sağlayamayız çünkü böyle bir şeyin.

Dediklerinizde bir sıkıntı yok. Ancak bu mesele çok suistimal ediliyor. Konuyu açan arkadaş cevap veren bilgili birisini bulduğu an direkt "Facebook, Skype var mı ?" gibi sorular sormaya başlıyor. Çok yaşadığım bir durum. Ben şahsen hiçbir sosyal hesabımı paylaşma taraftarı değilim. Kontrolünü sağlayamayız çünkü böyle bir şeyin.
Evet. Önüne gelen daha sonra arkadaş ekleyecek falan. Ben ismimi bile vermemeye çalışıyorum olabildiğince. Zira bir yerden biri buluyor sonra uğraş dur. Başından savana kadar 40 kere deveye hendek atlatırsın. Yani Facebook adresimi mecbur verdiğim bir kaç kişi var ama bir ceza alınca direk benim başıma üşüşüyorlar. Ayrıca isteseler de FB üstünden bana ulaşamazlar, 2 haftada bir anca uğrarım.

Aynen dediğiniz gibi kötüye kullanıma fırsat vermemek lazım. Yazdıklarım arasında bu da vardı. Bu yüzden bu kişileri görmezden geleceksiniz. Ayrıca hesap olarak gerçek hesabını vermek istemeyen Sosyal ismi ile hesap açabilir. Yani isteyince yapılabilir bence.

Yetkili arkadaşımızın mesajı hakkında ne düşünüyorsunuz ? Haklı mıyım haksız mıyım ? :)

Yani dediğim gibi bize ek bir plartform yükü daha oluşacak. Hadi ben sayfa açtım ve oranın linkini verdim. Sürekli kontrol edemeyeceğim. Ayrıca Sosyal'e ek olarak oraya da vakit ayırmam gerekecek ki bu beni daha da yoracak. Ancak haftada bir gün belirleriz ve tüm modlar sırasıyla kendi sayfasına bakar o gün boyunca ve sadece özelden sorulacak soruları cevaplayabilirler. Ama sürekli takip isterseniz bu inanın mümkün değil.

Bana kalırsa 1000 mesajda özel mesaj açılsın. Zaten 1000 mesaj yazıp kuralları öğrenemeyen kişi sınırsız ban hak ediyor.

Evet. Önüne gelen daha sonra arkadaş ekleyecek falan. Ben ismimi bile vermemeye çalışıyorum olabildiğince. Zira bir yerden biri buluyor sonra uğraş dur. Başından savana kadar 40 kere deveye hendek atlatırsın. Yani Facebook adresimi mecbur verdiğim bir kaç kişi var ama bir ceza alınca direk benim başıma üşüşüyorlar. Ayrıca isteseler de FB üstünden bana ulaşamazlar, 2 haftada bir anca uğrarım.

Neden başınızdan savmaya, isim vermemeye uğraşıyorsunuz ki? Ali Güngör ve Recep Baltaş isimlerini veriyorlar, gerek gmail gerek google+ üzerinden özel soru da sorabiliyoruz. Gerçi genelde sosyal de konu açın diyor ama sonuçta ulaşılabiliyor kendisine.

Nesi zor ben onu anlamadım. Siz yanlış anlıyorsunuz sanırım. Ayrıca ek yük falanda olmaz. Benim önerimle bunun alakası yok. Sadece konuda belirttiğim şekilde ki özel mesajlar veya buna benzer durumlar için iletişim kuracaksınız. Sürekli takip mümkün değil diyorsunuz ama yapacağınız şey sadece yeni sekmede Facebook'un açık olması ve kurallar dahilindeki mesajlara cevap vermek.

Neden başınızdan savmaya, isim vermemeye uğraşıyorsunuz ki? Ali Güngör ve Recep Baltaş isimlerini veriyorlar, gerek gmail gerek google+ üzerinden özel soru da sorabiliyoruz. Gerçi genelde sosyal de konu açın diyor ama sonuçta ulaşılabiliyor kendisine.
Acaba kişisel gizlilik olabilir mi dostum? Mesela ben tanıdıklarım dışında Facebook adresime birini eklemiyorum. Gizlilik ayarlarım dahi en tepe seviyede. Ayrıca bir ton klavye artisti vatandaşla da kişisel Facebook adresimde uğraşmak istemiyorum, istemiyoruz. Recep Abi ve Ali Abi mecbur paylaşıyorlar. Yoksa onlarında gizlilikten ödün vermediğini bilmeni isterim.

Nesi zor ben onu anlamadım. Siz yanlış anlıyorsunuz sanırım. Ayrıca ek yük falanda olmaz. Benim önerimle bunun alakası yok. Sadece konuda belirttiğim şekilde ki özel mesajlar veya buna benzer durumlar için iletişim kuracaksınız. Sürekli takip mümkün değil diyorsunuz ama yapacağınız şey sadece yeni sekmede Facebook'un açık olması ve kurallar dahilindeki mesajlara cevap vermek.
O kadar sekme arasında Sosyal linkleri bile kaynıyor. Facebook'un kaynamaması işten bile değil. Özellikle benim için. :D Ama yine de dediğiniz fikri değerlendirmeye aldık. Recep abi ve Ali abi'ye taşıyacağım bu isteğinizi. Tabi ne derler onu bilemem.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı