İnternetcafe İçin Sistem Önerisi

Daha fazla  
Arkadaşlar Merhaba.
Cafe'de sistem yenileyeceğim.
Bilgi ver birikimlerinizden faydalanmak istiyorum.
Yaklaşık 35 Adet Monitör dahil ''AMD'' sistem toplamak istiyorum.
Bilgisayar başı ortlama bütçem 2.000 TL'dir.
Cafem'de genel olarak oyun oynanmaktadır.
Yardımlarınız bekliyorum.

Bence fazla bütçe ayırmışsınız. Millet DOTA2, LoL, CS 1.6, Metin 2, Wolfteam felan oynuyor. 2000 TL biraz fazla gibi.

Ben intel almanızı tavsiye ederim.

Giriş Seviyesi Oyun Sistemleri – Performans

• İşlemci: Intel Core i3-4150 / AMD FX-4300
  • Anakart: Asus H81M-PLUS / MSI 970A-G43
  • Ekran Kartı: Asus R9 270 DirectCU II/ MSI GTX750Ti Twin Frozr
Ortak Bileşenler

• Bellek: GSKILL Ripjaws 4GB 1600MHz
  • Sabit Sürücü: Seagate Barracuda 1TB 7200Rpm
  • Ses Kartı: Tümleşik
  • Hoparlör: Yok
  • Monitör: AOC 21.5” E2250Swdnk
  • Klavye/Fare: Microsoft 5MH-00019 USB Siyah Set
  • Kasa: Cooler Master CMP-350
  • Güç Kaynağı: Kasaya dahil 500W
  • Toplam: (Intel) 1691 TL (796$) / (AMD) 1690 TL (795$)

Hocam bence kesinlikle APU sistem toplayın 7850K işinizi görür. Kaç tane pc alacaksınız bilmiyorum ama çok yüksek bütçe ayırmayın ve oynanılan oyunlara göre sistemleri toplayın. Online oyunlar pek fazla özellik istemiyor bu yüzden APU f/p olarak en iyi tercih.

Monitör dahil sizi uzun yıllar götürebilecek bir sistem. Arkadaşların dediğine katılmıyorum ben. Sonuçta bu işi uzun yıllar yapmayı planlıyorsanız her yıl veya iki yılda bir pc toplamanın anlamı yok.Bir tek seçtiğim kasayı beğenmedim fakat internet kafe bilgisayarı içinde 500 liralık kasaya gerek yok diye düşünüyorum. :)

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    47,5 KB · Görüntüleme: 537
Yaklaşık 12 senedir bu işi yapıyorum. Şimdiye kadar 2 sistem değişimi yaptım, yani topladığım sistemler ilerleyen zamanda eklemelerle ortalamala 6 yıl götürüyor beni. Şimdi tekrar sistem yenileme gereksimi duyuyorum.
Bulunduğum bölgede aynı işi yapan arkadaşların bu bütçelerden aşağı kalır sistemleri yok. Buda beni zoraki bu bütçelerde sistem toplamaya yöneltiyor.

Cafeler'de söylediğiniz gibi Online oyunlar genellikle oynanmakta ama eminim ki yeni çıkacak online oyunlarda ilerleyen dönemlerde sağlam konfigürasyon isteyecek. Mesela Fifa serileri cafeler de çok oynanmaktadır. Yakın zamanda çıkacak olan FİFA 15 sistem gereksinimleri şöyle;

İşletim sistemi: Windows 7, 64bit

İşlemci: Intel i5-2550K 3.4Ghz

RAM: 8GB

Boş disk alanı: 15.0 GB

Ekran kartı: ATI Radeon HD 6870, NVIDIA GTX 460

DirectX: 11.0

Minimum PC sistem gereksinimleri:

İşletim sistemi: Windows 7, 64bit

İşlemci: Intel Q6600 Core2 Quad 2.4Ghz

RAM: 4GB

Boş disk alanı: 15.0 GB

Ekran kartı: ATI Radeon HD 5770, NVIDIA GTX 650

DirectX: 11.0

Bu nedenle bu tarz oyunları oynatabileceğim,benim bilmediğim sizin bildiğiniz ayrıtılar olduğunu düşünerek önerilerinizi öğrenmek istiyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı