İnternete Doğru Bağlanılamama Sorunu

'Diğer Konu Dışı' bölümünde Gilderoy tarafından 24 Temmuz 2013 tarihinde başlatılan konu.

1.  
    Gilderoy

Gilderoy Zeptopat

Beğenileri:
    4
    Merhabalar. Dün gece geç saatlerde gelen bir Windows Update'den sonra internetime bir haller oldu. Olan şu: Bazı web sitelerine sorunsuzca giriyor(örneğin Twitter, Radikal) fakat çoğuna doğru düzgün girmiyor. Resimler tam açılmıyor, bazen site hiç açılmıyor. "Bu web sayfası kullanılamıyor" diye bir hata alıyorum. Daha Fazla kısmına yönelince de şöyle bir ayrıntı çıkıyor:

İnternet bağlantınızı kontrol edin.
    Kabloları kontrol edin ve kullandığınız yönlendiricileri, modemleri veya diğer ağ cihazlarını yeniden başlatın.

Güvenlik duvarınızın veya virüsten korunma programınızın ayarlarından, Chrome'un ağa erişmesine izin verin.
    Ağa erişmesine izin verilmiş bir program olarak zaten listelenmişse listeden kaldırıp tekrar eklemeyi deneyin.

Proxy sunucu kullanıyorsanız...
    Proxy sunucunun çalışıyor olduğundan emin olmak için proxy ayarlarınızı kontrol edin veya ağ yöneticinize danışın. Proxy sunucu kullanmamanız gerektiğini düşünüyorsanız: Chrome menüsü > Ayarlar > Gelişmiş ayarları göster... > Proxy ayarlarını değiştir... > LAN Ayarları öğesine gidin ve "LAN için proxy sunucusu kullan" seçeneğinin işaretini kaldırın.

Hata kodu: ERR_CONNECTION_TIMED_OUT

Ne yapmak gerekir sizce?

Ekleme:

SSL Bağlantı Hatası

Sunucu ile güvenli bağlantı kurulamıyor. Bu durum sunucuyla ilgili bir sorundan kaynaklanabilir veya sahip olmadığınız bir istemci kimlik doğrulaması sertifikası gerekiyor olabilir.
    Hata kodu: ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR

Bir de bu çıktı şimdi.
    Son düzenleyen: Moderatör: 24 Temmuz 2013
  2.  
    Burak Alkan

Burak Alkan Yönetici Yönetici

Beğenileri:
    2.811
    Yer:
    Nebuchadnezzar
    Ağ kartınızın marka ve modeli nedir?
  3.  
    Gilderoy

Gilderoy Zeptopat

Beğenileri:
    4
    Sorun anlaşıldı. TTNET saatler sonra uyarı verdi. Adil kota kullanımı aşıldığı için bağlantı hızım yavaşlamış ve çoğu site açılmaz durumda.
  4.  
    Egemen

Egemen Süper Moderatör Süper Moderatör

Beğenileri:
    1.630
    Yer:
    Ankara
    Az önce benim de başıma geldi. Saçma sapan uyarısı yüzüne internet gitti bir anda. Modeme reset attım. Tarayıcıya girdiğimde uyarı tekrar çıktı. Uyarıdaki bir linke rastgele tıkladım düzeldi sonra.
  5.  
    Gilderoy

Gilderoy Zeptopat

Beğenileri:
    4
    Evet, bende de şu an durum düzelmiş durumda. En azından Twitter, Facebook gibi büyük sitelere girebiliyorum.

Not: Sıkıntının en başından beri Technopat'a erişimim kesilmedi. Sebebini tam bilmiyorum ama teşekkürler Technopat! :D
  6.  
    BilgisayarKurdu

BilgisayarKurdu Hectopat

Beğenileri:
    2.442
    Yer:
    İstanbul/Üsküdar
    AKK'yi aşmamak için ay başı hiçbir indirme işlemi yapmıyorum. Son 5 gün kala sömür sömürebildiğin kadar :D
    Uygulayın bu taktiği, işe yarıyor.
  7.  
    Gilderoy

Gilderoy Zeptopat

Beğenileri:
    4
    Evet bende tam olarak onu düşündüm :D Büyük sabır gerek ama.

Sayfayı Paylaş