2300TL Bütçe ile mini iTX Sisteme Parça Önerisi

Joey

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar, geçen aylarda aldığım MSI Z87i mini iTX anakart ile yapacağım projenin iptali üzerine bir sistem toplama kararı aldım. İlk işim Vatan Bilgisayar'a gidiip bir kasa almaktı, ve de Xigmatek Aquila aldım. Teker teker parçaları toplamayı planlıyorum, aklımda parçaların bazılarını kararlaştırdım sayılır. Ne eklemeliyim, ne çıkarmalıyım? Bütçem ise 2300TL civarı, tabi aldığım parçalar ve monitör hariç. Ayrıca Vatan Bilgisayar'ın sitesinden alacağım parçaları, o yüzden Avantajlı Fiyat faktörünü de göz önünde bulundurursanız sevinirim.

KasaXigmatek AquilaAlındı
AnakartMSI Z87iAlındı
İşlemciIntel Core i7 4790KPlanlanıyor / Öneri Bekliyor
Ekran KartıMSI GTX 760 Twin Frozr - veya - MSI GTX 770 Twin FrozrPlanlanıyor / Öneri Bekliyor
Sabit SürücüHDD (Ortalama 2TB) + SSD (Ortalama 128) (Opsiyonel)Planlanıyor / Öneri Bekliyor
Bellek(16GB)Öneri Bekliyor
Güç KaynağıXigmatek Tauro 80PLUS 600WPlanlanıyor / Öneri Bekliyor
Optik Sürücü-Planlanmıyor
Monitör-Planlanmıyor
[TBODY] [/TBODY]

Konuyu düzenliyemiyorum, daha doğrusu düzenleme butonunu bulamıyorum. Güç kaynağını bugün almış bulunuyorum. Eğer moderatörler denk gelirse bu yazıya "gidiip" kelimesini düzeltirlerse, (Ortalama 128) kısmına GB ibaresini eklerlerse, ve de güç kaynağını "Alındı" olarak düzenlerlerse çok sevinirim.

Son düzenleme:
PSU seçiminiz yönünde bir görüşüm mevcut. Güç kaynağını modüler alın. kablo karmaşası büyük bir derecede azalır.
Buyrun;
CX SERİSİ 80PLUS BRONZE 600W MODÜLER GÜÇ KAYNAĞI - Vatan Bilgisayar
MINI ITX sistemlerde modüler güç kaynağı daha iyi olur. Gerekli kabloları taktığınız zaman gereksiz olan kabloları takmazsınız. Ve gereksiz kablolar boşuna yer kaplamaz.

Herkese merhabalar, evet güç kaynağını aldım. Komik gelecektir, ama önümde koskocaman bir sorun var. Takıntılarım var, ve de hastalık derecesine ulaştı, ilaç tedavisi alıyorum. Konuyla ne alakası var diyeceksiniz, düşsel takıntılar çoğu şeye engel oluyor. Bütünlüğü bozamıyorum, bu yüzden de kasa hangi markaysa soğutucu da güç kaynağı da o marka olsun istiyorum. Bu yüzden ekran kartını MSI ve de NVidia seçtim. AMD seçebilirdim birini, ama bütünlük bozulacaktı, anakartı da AMD almış olmam gerekecekti. Veya ASUS+MSI gibi bir kombinasyonda bulunamadım, bulunamam. Bütünlüğü bozmayacak önerilerde bulunursanız sevinirim.

Geçmiş olsun. Öncelikle belirtildiği gibi güç kaynağınız biraz sıkıntı. Sistemin gerisini ele alırsak üst model olduğu belli olduğundan dolayı GTX770 Twin Frozr öneriyorum. İşlemci ve Ram zaten iyi.

İşlemciyi İ5 4670K veya İ5 4440 seçin. Anakartı değiştirebilirseniz MSI bu anakart ile değiştirin. Değiştirmek istemiyorsanız bile sistem böyle güzel. Ekran kartı GTX770 alabilirsiniz.

Aslında i7 tercih etmemin nedeni Render'larla ilgilenecek olmam. @Serpenos şimdilik bellek olarak Kingston HyperX Beast düşünüyorum. Herkes büyük bir hata yaptığımı savunacaktır, haklılar. G-Skill alsam SSD'sini Türkiye'de bulamayacağım, Corsair alsam da kasam Corsair değil, bütünlük bozulacak. Ayrıca SSD için de HyperX 3K 120GB düşünüyorum. Mantıklı bir karar değil, ama dediğim gibi. Ayrıca işlemci soğutucu olarak Xigmatek'in hangi çözümünü kullanmalıyım?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı