5000 TL'ye sistem toplama

Riss

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Kolay gelsin dostlar, bu ciddi anlamda kayıt olduğum ilk forum olmak ile birlikte uzman bir desteğe ihtiyacım var.

Pek bilgisayara oturacak vaktim olmasa da oturduğumda karşımda sağlam bir alet olsun istiyorum. Bunu fikir olarak güvendiğim bir arkadaşa sordum ve beni bir bilgisayarcıya götürdü. Ama oradaki adam 10 kadar anakart, 10 kadar işlemci vs isimleri söyledi ve bu konuda bilgisiz biri olduğum için kafam çok karıştı.
Benim şuan ihtiyacım olan Watch Dogs tarzı oyunların en yüksek ayarlarında dahi kasmayacak her türlü oyunu sıkıntısız en yüksek ayarlarda açacak, masaüstü parçaları isimleri istiyorum.

Bir arkadaş bilgisayarda ilk önemli olanların anakart ve işlemci olduğunu söylemişti. Fakat araştırmalarıma göre ssd kart ve güç kaynağı denilen parçalarında oldukça önemi varmış.
Bana dediğim özelliklerde canavar gibi bir oyun bilgisayarı için gerekli tüm parçaları yazarsanız sevinirim. Lütfen konuda bilgisi olan birisi yardım ederse yanlış bir iş yapmayalım. Şimdiden teşekkür ediyorum iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer bütçeni belirtirsen yardımcı olabiliriz.

Dediğim gibi Watch Dogs tarzı oyunları dahi en üst düzey grafiklerde kaldıracak bir sistem düşünüyorum. Duyduğum kadarıyla ilk başta iyi seçilmesi gereken parçalar varmış.Onlar ne bilmiyorum maalesef, anakart ve işlemci diye duydum ne kadar doğru bilmiyorum. Eğer ilk başta seçilmesi iyi seçilmesi gereken ve bir bilgisayar için önemli olan sadece bu iki parça ise diğerlerini sonradan da düzeltebilirim fikri ile bu iki parçada masraftan kaçmamayı düşünüyorum. Sizden net bir cevap bekliyorum :)

'Üst Seviye Oyun Sistemi'
  • İşlemci=(Core i7 4770K Soket 1150 3.5GHz 8MB Cache 22nm İşlemci)
  • Anakart=(Z87-GD65 GAMING Intel Z87 Soket 1150 DDR3 3000MHz(O.C.)
  • Ekran Kartı=R9 290X TRI-X OC BF4 GDDR5 4GB 512Bit AMD Radeon
  • Ram=16GB (2x8GB) RipjawsX DDR3 1866MHz CL10 1,5V Dual Kit

Güç kaynağı, Kasa, SSD, HDD bileşenleri bütçenize veya zevkinize göre kendiniz seçin.
Teknolojide yeni bir devrim olmadığı sürece bu sistem işini görecektir.

'Üst Seviye Oyun Sistemi'
  • İşlemci=(Core i7 4770K Soket 1150 3.5GHz 8MB Cache 22nm İşlemci)
  • Anakart=(Z87-GD65 GAMING Intel Z87 Soket 1150 DDR3 3000MHz(O.C.)
  • Ekran Kartı=R9 290X TRI-X OC BF4 GDDR5 4GB 512Bit AMD Radeon
  • Ram=16GB (2x8GB) RipjawsX DDR3 1866MHz CL10 1,5V Dual Kit

Güç kaynağı, Kasa, SSD, HDD bileşenleri bütçenize veya zevkinize göre kendiniz seçin.
Teknolojide yeni bir devrim olmadığı sürece bu sistem işini görecektir.
Watch Dogs Nvidia destekli bir oyun olduğu için GTX780 çok daha akıllı bir seçim olacaktır :)
Ayrıca Z87 MPower ile dibine kadar OC yapılabilir.
4790k daha az ısınan haswell refresh işlemci olduğu için de onu öneriyorum.
Ve güç kaynağını zevke göre seçmek çok tehlikeli sonuçlar doğuracaktır.

Watch Dogs Nvidia destekli bir oyun olduğu için GTX780 çok daha akıllı bir seçim olacaktır :)
Güç kanyağını zevke göre seç dedim sen çok fesat düşünmüşsün kardeşim.Tower kasaya dahil olan seçebilir ayrıca sorabilir manasında dedim çünkü bu yazdıklarımı toplarsak fiyat çok yüksek milletin kuyusunu mu kazıyorsun yardım mı ediyorsun anlamadım

Ve ayrıca bu adam ömrü boyunca sadece Watch Dogs mu oynayacak sadece? Güldürdün dostum. :)

GTX780 alırsa zaten fiyatta 120 TL'lik bir gevşeme oluşuyor. Z87 Mpower zaten stokta kalmamış. Ona gerek yok Z97'si de gereksiz pahalı.
Güç kaynağında bir yanlışlık olmuş, şimdi çok güldüm :)

Dostum şimdi soracağım bir iki soru var. Bir masaüstü bilgisayar toplarken en başta halledilmesi gereken ve en önemli parçalar nelerdir ? Örneğin anakart ve işlemci mi diyorsun; O zaman bana dediğim şekilde Watch Dogs, Battlefield gibi en yeni oyunları dahi en yüksek grafiklerde açacak parça isimleri yazarsan sevinirim. :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı