6000 TL Oyun Bilgisayarı

Daha fazla  
Elimde MSI Z97 Gaming 7 marka ve modelli bir anakart var. İşlemci olarak Intel i7 4790K modelini düşünüyorum. Monitör dahil 6000 TL lik bir sistem önerir misiniz? (anakart hariç)

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemi ne amaçla kullanacaksınız?

Gayet iyi bir karttır zaten EVGA kartlar çok iyi kartlardır. Türkiye de çoğu insan EVGA tercih etmez ama yabancılar EVGA dan başka kullanmazlar. Türkiye de yaygın olmamasının sebebi de garantiden korkmaları. Sen garanti konusunda da bi sıkıntı yapma sen aldığın mağazaya verirsin (eğer kartta bir sıkıntı olursa) mağaza halleder, sorumlusu onlar oluyor o saatten sonra.

Ekran kartı olarak ASUS u tavsiye ederim. GTX 780Ti modeli iyidir.

Evga ile ASUS arasında yaklaşık 400 TL fark var. Evga alırsam performans farkını görür müyüm? Kasa ve güç kaynağı da önerir misiniz?

O kadar fark varsa kesinlikle bir performans farkı vardır. Ama seçim sana kalmış ister ASUS al ister EVGA ikisi de çok iyi kart üreten firmalar.

Arkadaşım;

İşlemcisini Nvidia ürettiğine göre sen kartların soğutma sistemlerine bakmalısın. Hangisi sana daha kaliteli geldiyse onu almalısın. Ben ASUS 780Ti u öneririm. 1000 TL yi geçen bir fiyatı vardı galiba. Ama 6000 TL lik bir sisteme yakışır. Soğutması da gayet başarılı. Seçim senin. Ben ASUS derim.

O kadar fark varsa kesinlikle bir performans farkı vardır. Ama seçim sana kalmış ister ASUS al ister EVGA ikisi de çok iyi kart üreten firmalar.
Hayır performans farkı yoktur. Sonuçta aynı kart. Tek fark soğutmadır. Onda da Asus öndedir. Eğer İstanbul 'da oturuyorsan Çizgi Elektronik var. Mağaza ile hiç uğraşmadan direkt orada ilgileniyorlar.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı