7. Sınıflar Teog'ye Girecek Mi?

• Konuyu başlatan Berk Alp
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 21B
B

Berk Alp

Ziyaretçi
Arkadaşlar 7. sınıflar teog ye girecek mi? Girmeyecekse onun dışında başka bir ortak sınava girecek mi? Şimdiden teşekkürler...

Dip Not: Büyük yerleri kazanmayı planlıyorum.
  • Çalışma sistemim nasıl olmalı?
  • Hangi yayın evinin kitaplarını seçmeliyim?
  • Dershaneye gitmenin en fazla ne kadar yararı olur?
  • Evde çalışsam dershanenin verdiği bilgi ve konuları kendim çalışabilir miyim?

Girmeyecekler. Ben de bu yıl TEOG'a girdim. 466 puan aldım. Sana tavsiyem sürekli olarak derslerini tekrar etmen. Hele hele not ortalamalarını çok yüksek tutmalısın. Çünkü artık okul ortalamalarıda devreye girdi. Dershane'ye gitmek için gitme. Bir şeyler öğrenmek için git. Dershaneye gitmenin sana fazla yararı olacaktır. Tabi değerlendirirsen. Ayrıca markaya göre dershane seçme, öğretmenlerinin ne kadar tecrübeli olduklarına göre seç. Ayrıca dinlenmeli olarak günde en az 3 saat çalışmalısın.

Samsun Fen Lisesi öğrencisiyim bu yıl 10. sınıf oldum :) Ben ilkokulda dershaneye para vermedim hep indirim kazandım zaten o yüzden gittim ama gitmeni tavsiye ederim. Ben çalışmazdım ilkokulda dersi dinlemek yeterdi bana ama sakın beni örnek alma lisede tökezlersin :) Her gün eve gelince ödevlerini yap kaynak kitaplarından ilgili yerleri oku zaten kaynak kitap taraması maksimum 5 dakika sürer canın da sıkılmaz. Ödevlerini de yaparsan hiçbir problem yok. Yayın evi çok fark etmez ama Final yayınlarını tavsiye etmem çok saçma şeyler koymuşlardı benim yılımda. Güvenderin test kitaplarını ve deneme sınavlarını alabilirsin. Maltepe'nin konu anlatım kitapları harikadır. Herkangi bir markanın konu anlatımlı soru bankalarını tavsiye ederim her konudan en az 1-2 test olmalı. Ek olarak şunu söyleyeyim kırtasiyeye veya kitapçıya gidince zaten iyi kaynak kendini gösterir 1-2 sayfa çevirirsen fark edebilirsin. İdeal kaynakta konular fazla kısa olmamakla beraber fazla uzun olmamalı. Evde çalışabilir misin o kendi kişiliğinle alakalı ama ben ilkokulda çalışamıyordum.

Son olarak seni okulumuza beklerim. Karadeniz'in en iyi okulu ve Türkiye'nin sayılı okullarındanız. Yerleştirmede Türkiye 3. sü veya 4. süydük tam hatırlamıyorum. İlk 100'de 4-5 öğrenci var bu yıl. Öğretmenlerimiz de harika. Okulun tam adı "Samsun Garip Zeycan Yıldırım Fen Lisesi". Kardeşim de bu okula gelecek gelirsen ortam sıkıntısı da çekmezsin.

Samsun Garip Zeycan Yıldırım Fen Lisesinde Sodyum - YouTube = Sodyum Patlatma Deneyimiz :) (Bu deney biraz fail oldu bizim sınıfımızdaki deney daha güzeldi ASD:sdaFAS:df)
Tanıtım Videolarımız;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

diğer videolar okul yönetimi gölgesinde çekildiği için fazla resmi :D Bu tanıtım videolarından hiçbirini googleye yazarak bulamazsın :)

EDİT_______
Yan binaya koşturuyorlar çünkü yemekhane yan binadaki pansiyonun giriş katında asdfasf :D

bu da projelerimizden birisi :)

Son düzenleme:
Girecekler mi? Tam emin değilim. Sonuçta MEB'in ne yaptığı belli değil. Ben de bu yıl TEOG'a girdim. İlk sınavımda 472 gibi bir puan aldım. Fakat 2. sınavda 612 puan aldım ve ayrıca dershane'ye gittim. Şöyle söyleyeyim rekabetin olduğu yerde başarı olur. Ben öyle büyük bir dershaneye gitmedim. Topu topu 10-15 civarında sınıfı olan bir dershaneye gittim. Bizde bir iyi sınıf vardı birde kötü. İlk başta iyi sınıfta başladım sonra diğer sınıfa düştüm. Düştüğüm sınıftaki ortam seni kötüye sürükleyen bir ortam. Öncelikle kimse çalışmadığı için rekabet yok ve çalışmaya istekli değilsin. Bir diğer kötü şey ise düştüğüm sınıfta ders ile alakasız her şey vardı. Ben bunlardan etkilenmedim. Ve çalışarak. Bir üst sınıfa geçtim. Diğer sınıfta ise rekabet var. Ve insan ister istemez çalışıyor. İşte oradan biri diyor yine ben az yanlış yaptım gibisinden laflar ve ister istemez insan o kişiyi geçesi geliyor. Dolayısı ile daha fazla çalışıyor. Aslında bu yılın ilk TEOG'u 2 haftada hazırlanan sorularla hazırlandı ve sorular gerçekten saçmaydı. İlk dönemin karne ortalaması 85 idi. 2. dönem 93 puandı. İşin aslı çalışmaktan ve rekabetten geçer. Ayrıca tekrar etme test çözmekle iyice pekiştirilir. Mesela geçen yıl ingilizce dersim 3 tü. 8. Sınıfta 91,60'tan 5 oldu. Ben okuldan eve gelince bugün ne ders gördüysem bakardım. Atıyorum bugün 5 önemli dersten fen ve matematik var. Zamanda az tabi öğle molası hızlıca tekrar ediyordum. Dershaneden eve gelince daha uzun bir tekrar yapıp. Atıyorum tekrar ettiğim konu tamamen bitmişse test çözüyorum. Mesela bugün Mayoz ve Mitoz konusu bitti. Test'ini çözerdim. Dershanenin yararı. Okuldan aldığı dersi profesyonelce tekrar ediyorsun. Ve anlamadığın yerleri daha basit anlıyorsun. Zaten sınıflar az kişi ve okulda sınıfta 40 kişi varsa dershanede daha az kişi var. Ve böylece daha fazla soru sora biliyorsun. Zambak yayınlarında hata fazla oluyor. Güvender kolay oluyor. Sonrada FDD'ye geçersin. Yani Final Dergisi Dershanesi. Bu daha zor seviyene yavaş yavaş yükselt. Dört renk'de iyidir.

Ben de bu sene girdim teog'a. Daha doğrusu o bana girdi. Neyse..
Okul başlamadan kendini temizleyeceksin. Pc uyuşturucu gibidir. Almassan hayatın zehir olur. Ben okul zamanında 10 saat pc'de geçerdi. Ödevlerimi eksiksiz yapardım. Performans ve projelerimin hepsi 100 geldi. Sözlü de en düşük 70. O da matematik. Onu da hoca yükseltti. 3 oldu. Yoksa 45 vermişti. Takdir aldım. Diğer sözlüler 100-95 arası hep. Ben okulda sınav olacağı zaman 1 gün öncesinden çalışışırdım o kadar. Çok nadir tekrar yapmışımdır ve test çözmüşümdür. Birsürü kitap aldım. Tertemiz hala. :D Matematik 3. Takdir aldım. Ama gelelim teog puanıma... 360. Nasıl oluyor deme. Matematiğim berbat ötesi. Biz 6. sınıfta matematik görmedik. Hoca gelmezdi. Sınav günü gelir, ilk ders konu anlatır, 2. saat sınav yapardı. 45 almıştım, 75 girmişti. 70'i 95 girmişti bir arkadaşın. Sözlüye kafasına gör 90-80 verirdi. 7. sınıfta ise çok iyi bir hoca denk geldi. Güzel anlatıyordu. Sevecen ve neşeli idi. 60 aldım ilk sınavdan ki fena sayılmaz benim için. 3 hafta sonra tayini çıktı. Şans işte. Sonra Allah'ın belası bir hoca geldi. Anlamadık dediğimizde anlasaydınız. Daha nasıl anlatayım derdi. Ne doğru düzgün anlatma kabiliyeti var, ne de öğrencilerle ilikşikisi. 8. Sınıfta da yine aynı tip hoca. Anlatma kabiliyeti sıfır. Test kitaplardan soru yazdırıp çözerdi önümüzde. Anlayıp anlamamamız umrunda değil. İlk teog 33. Sonra 35. Fen'im kötü olmasa da çok ahım şahım geçmedi.
Türkçe ilk sınav aşırı şanssızlık. 70. Sonra 85. İnkilap 95-90. Din 90-80. İngilizce 55-70. İstediğim okula gittim mi? Sayılır. Pişman oldum mu? Kesinlikle hayır. Çünkü açıkçası 8. sınıfta hayatımı yaşadım ben. Lise de böyle olmam tabi. Pc bağmlılığımdan 1 hafta'da kurtuldum. Günde 10-15 saat pc başında geçen ben 1 hafta da! Nasıl mı?
Ethernet kartım bozuldu. Pc'den bağlanamadım. Ağabeyim laptop'dan girmeme asla izin vermedi. Lavabo, yemek arasında filan 10 dakika girersem şükreder hale geldim. Günde 15 saatten dakikalara indi yahu. Pc'den ayrılmanın etkileri bende şöyle oldu:
Asabilik: (Duvarı yumrukladım sinirden. Yastıklarla kavga ettim. Küfür vs...(Ciddiyim)
Hayattan zevk alamama.
Vs. Yani mutsuzdum.
10 gün devam etti. Sonra bir baktım alışmışım. Sıkıntıdan kitap bile okudum. Test kitaplarına baktım.
Yani okul başlamadan temizleneceksin. Uyuşturucu bağımlısısın. :)

Not: Roman yazmışım be. :D

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı