AMD Bileşenli Oyun Bilgisayarı Toplama

Tunahan Ertaş

Hectopat
Daha fazla  
Beyler bayanlar bu forumdaki arkadaşlar, sizleri bir sorum olacak bi pc topluyorum parçalarını aşağıda yazacağım acaba bana tavsiyede bulunur musunuz? Parçalar hakkında ve kullanım bakımından sizin tönerilerinizi merak ediyorum.
Sistem Özellikleri;
  • İşlemci:AMD Fx X8 8350 Soket AM3+4GHz 16MB Cache 125W 32nm İşlemci
  • Anakart:ASUS M5A97 EVO R2.0 AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2133MHz(O.C) SATA 3.0 USB 3.0
  • Ekran Kartı:ASUS R9 280X DirectCU II TOP 3GB GDDR5 384Bit AMD Radeon DX11.2
  • Ram:KİNGSTON 8Gb(2X4Gb) HyperX Genesis DDR3 1600MHz XMP
  • HDD&SDD:WD 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm 64 MB Cache HDD&120GB HyperX 3K Serisi Sata 3.0 Cache SSD(Okuma 555MB/Yazma 510MB)
Kasa ve DVD Rom gibi şeyleri yazmadım asıl önemli olanlar bunlar diye.

Keşke bütçenizi söyleseydiniz daha iyi olurdu ama yazdıklarınıza göre 2500TL civarı sistem gerekli galiba.
Değişmesi gereken tek ram gibi duruyor en azından ramleri 1866mhz cl9 seçiniz.

Son düzenleme:
Buyur kardeşim.

TOPLAM : 2.037,29 TL
KDV (%18) : 366,71
NAKİT / HAVALE (TL) : 2.404,01 TL
[TBODY] [/TBODY]

Evet bu da güzel bi sistem ve neredeyse aynı :D Ama ben amd ekran kartı taraftarıyım kardeşim ya ayrıca teşekkür ederim uğraşmışsın. Peki sence benim yazdığım bu sistem beni ne kadar götürür?

Son düzenleyen: Moderatör:
Amd yi şu yüzden istedim hem işlemcim amd hemde gta 5 gibi oyunlar amd mantle teknolojisiyle geliyor. Benim istediğim güzel bir oyun zevki ayrıca avermedia gamer hd kartı alıp video çekimleride yapacam, canlı yayınlar açıcam pcnin iyi olması lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı