Anakart ve İşlemci tavsiyesi

spikespiegel104

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar size şu anki sistemimi yazacağım;
500 GB Hard Disk
4 GB DDR3 866 Mhz Ram (Kingston)
Hiper anakart (modelini bilmiyorum)
Intel core 4300 1.8 Ghz işlemci
1 GB 128 Bit GT 430 Ekran kartı (Asus-Nvidia)

Böyle bir sisteme sahibim. Bütçem olmadığı için sadece işlemci ve anakart alacağım onlarında bütçesi kısık olacak. Ben şöyle bir şey yaptım siz onaylar mısınız ?

İntel Pentium G3220 Soket 1150 3.0Ghz 3Mb Cache 22Nm İşlemçi - Vatan Bilgisayar

Msi H81M-P33 İntel H81 Soket 1150 Ddr3 1600Mhz Sata 3.0 Usb 3.0 Dvı&Vga Anakart - Vatan Bilgisayar

Bu sisteme bu anakart ve işlemci yapsam ne kadar verim alırım ? oynadığım 3 oyun var zaten (LoL, DayZ, arada sırada CS GO olmasa da olur :D )

Bu anakart ve işlemci olmamışsa sizin de yeni önerilerinize açığım.

Cpu-Z gibi bir program var dediler onu yükledim fakat anakart yok diyor şaka gibi başka bir şeyde bulamadım o yüzden öğrenemiyorum :/ tek sorun işlemcide 1 gb 64 bit ekran kartı ile bile medium-high arası lol oynayan var ve ben low ayarlarda oynayamıyorum kafayı yemek üzereyim..

Hayır ben size şunu demek istiyorum LoL gibi bir oyun 1 gb 128 bit bir ekran kartıyla lowda bile oynatmaz mı sizce ? işlemciye bakıyorum görev yöneticisinden %100 diyor o yüzden bence. Hep ekran kartına gidin diyorlar ama bu işlemciyle ben ne yapabilirim ki ebayda 5 dolar ... :/

Hem işlemci hemde ekran kartı derken? kendi ekran kartımıda taksam daha iyi sonuç verir mi yoksa takılmıyor mu ?
Evet kendi ekran kartınıda takabilirsin.
Senin ekran kartın o kadar iyi değil ama takarsan azcık daha performansı arttırabilir.
Hem ekran kartı hemde işlemcilere APU deniyor. Bunu araştır bence.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı