Foxconn A74ML-K ve Athlon 64 3000+ sistem Windows 8.1 uyumlu mu?

Bu sisteme Windows 8.1 uyumlu mu?

• Oy verenlerin toplamı
    8

Doom06

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
.
Arkadaşlar, arkadaşımın bilgisayarı kötü ama yinede kurabilir miyiz diye soruyorum. Bu sistem Windows 8.1'e uyumlu mu ve 32 bit mi 64 bit mi kurmalıyız. Ram 2 GB diye biliyorum.

VX6k5j2.png

v7HlfQH.png

nISKIzc.png

Elimde bu resimler var, umarım yeterlidir.

@Murat5038 , @MF , @SypeR , @Recep Baltaş , @Egemen .

O sisteme Windows 8.1 x64 deneyebilir. Grafik sürücüsünü kurunca kasmadan çalışması lazım. Zaten anakart üstündeki grafik çipseti ATI HD2100 serisi. Yani 8.1'de stabil olarak çalışır. (X550'yi çalıştırdığım için bunu diyebiliyorum.) Anakartın sürücülerine baktığımda belki çalışmayabilir dedikleri 2 adet Win 7 sürücüsü koymuşlar. Bunları eğer formattan sonra sistem görmezse (ki görecek ve çalıştıracaktır %90) kurup deneyin. Bu arada Windows 8.1.1'de bu listeye dahil olmakla birlikte tüm Vista sürücüleri stabil olarak Windows 7, Windows 7 SP1, Windows 8, Windows 8.1 ve Windows 8.1.1 ile tam uyumludur. Yalnız Vista sürücüsünü resmi üreticinin vermiş olması şart. Yoksa çalışmayabilir. :)

Bu arada unutuyordum.
Buda sürücülerinin listesi: Foxconn PRODUCT : Motherboard : Details

O sisteme Windows 8.1 x64 deneyebilir. Grafik sürücüsünü kurunca kasmadan çalışması lazım. Zaten anakart üstündeki grafik çipseti ATI HD2100 serisi. Yani 8.1'de stabil olarak çalışır. (X550'yi çalıştırdığım için bunu diyebiliyorum.) Anakartın sürücülerine baktığımda belki çalışmayabilir dedikleri 2 adet Win 7 sürücüsü koymuşlar. Bunları eğer formattan sonra sistem görmezse (ki görecek ve çalıştıracaktır %90) kurup deneyin. Bu arada Windows 8.1.1'de bu listeye dahil olmakla birlikte tüm Vista sürücüleri stabil olarak Windows 7, Windows 7 SP1, Windows 8, Windows 8.1 ve Windows 8.1.1 ile tam uyumludur. Yalnız Vista sürücüsünü resmi üreticinin vermiş olması şart. Yoksa çalışmayabilir. :)

Bu arada unutuyordum.
Buda sürücülerinin listesi: Foxconn PRODUCT : Motherboard : Details

Verdiğiniz linkte indirme yeri göremedim. Sadece yüklemem gerekenler mi yazıyor? Ayrıca arkadaşım maalesef Metin 2 adlı iğren oyunu oynuyor. :( Bana bunu sordu ''64 bit'te Metin 2 kasar mı?'' ben kasmaz dedim. Sizce doğru söyledim mi?
Not: Oyunun adı Metin2 mi Metin 2 mi bilmiyorum. Yinede Metin 2 yazdım. Sorun olmaz değil mi?

@SypeR , teşekkürler. Windows 8.1 dvd'im arkadaşımda olduğundan Windows 7 kurduk. Alınca kuracağız.
Windows Vista sürücülerini mi kuracağız? Uyumluluk modu gerekli mi ve nasıl yaparız. Sağ tıklayıp özelliklerden mi yapılan uyumluluk modu yoksa değişik mi?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı