Asus N550JV Pişmanlığım

Gurk4n

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 2 hafta önce 2899 TL 'ye Asus N550JV - CN127H aldım. Normal fiyatları 3000 TL gibi seviyelerdeyken indirime girince aceleye mi getirdim bilmiyorum ve satın aldım. Ürünü aldıktan sonra artık stok eritildiğini bu modelin daha üretilmeyeceği gibi söylentiler duydum. İnternette birçok yazıda BF4 Watch Dogs gibi oyunları Ultra ayarlarda oynandığı görünüyor fakat iki oyunda da Ultra ayarlarda kasma yaşıyorum. Çok meşhur ve en çok da bu yüzden tavsiye ettiğim İceCool özelliğinin neredeyse hiç fark ettirmediği sıcaklığın normal laptop seviyelerinde olduğunu görünce üründen çok çok soğudum. Hard diski 1 TB 5400 RPM olması zaten son sabrı taşıran şey oldu ki okuma hızı çok çok kötü. Bunları ne bir eleştiri ne de yorum olarak yazmıyorum tamamen yaşadığım şeyler ve ürün 2 haftalık daha.. :lanet:

Bu laptopu bilen kullanan arkadaşlar da bu konuya bir açıklık getirirse sevinirim. Açıkçası bir hevesle aldığım bu üründen pişman oldum. MSİ GE60 gibi bir bilgisayarı almak şu anda daha mantıklı geliyor.. Ama maalesef son pişmanlık bir işe yaramıyor sanırım. :(

Aynı bilgisayar bende de var ama çok da pişman olduğumu söyleyemem. Özellikle Win 8.1'e geçtikten ve hızlı başlat özelliğini kapattıktan sonra bilgisayar rahatladı gibi. Ben bilerek Msi almadım; çünkü kendimi oyundan alıkoymak istedim. Hayal kırıklıklarım tabi ki de oldu. Özellikle pil çok çabuk bitiyor ve klavyenin üst kısmı ısınıyor. 2 yıl sonra Ssd takmayı düşünüyorum, ben alalı 4 ay oldu ve zamanla bilgisayara alıştım. En son Far Cry 3 oynadım bilgisayarda, ama gerçekten illet ettirecek bir bilgisayar değil.

Ben bilgisayarı hayal ettiğim gibi bulamadığım için biraz afalladım şahsen. Evet şu anda bu bilgisayar kötü sınıfına asla girmez fakat belirtilen özellikler ile performans uymuyor. Windows 8.1 güncellememden sonra bilgisayar kapanmamaya başladı ancak recovery yoluyla çözdüm. Hard disk çok çok kötü piyasadaki diğer laptop harddisklerinden. Antivirüs tarama yaparken birşeyin açılması çok uzun sürüyor. Bu fiyata böyle tepkiler alınca MSİ daha çekici geliyor çünkü ekran kartı ve hard diski daha iyi. Ama malzeme kalitesinde Asus tabii ki MSİ den söz bile ettirmiyor bu bir gerçek. Pil ömrü de dediğiniz gibi su gibi tükeniyor. Ben b sorunların benim cihaza özgü olduğunu düşündüm açıkcası sizden de duyunca biraz rahatladım..

2-3 hafta harddisk ile uğraştım. Bilgisayar açıldığından sonraki 15 dakika boyunca hep %100 civarı bir kullanıma ulaşıyordu. Hızlı başlatmayı devre dışı bıraktım ve başlangıç uygulamalarını minimuma indirdim. Artık normal ve rahat çalışıyor. Ama hala çözemediğim sıkıntı, 8.1'e geçtikten sonra klavye ışığını fn+f3 veya f4 tuşlarıyla ayarlayamıyorum. Şuan çok önemli olmadığı için çözüm arayışına girmedim. Ama bu bilgisayar benim ilk fullhd deneyimim oldu ve bundan sonra diğer bilgisayarları gözüm bile görmez oldu.

2-3 hafta harddisk ile uğraştım. Bilgisayar açıldığından sonraki 15 dakika boyunca hep %100 civarı bir kullanıma ulaşıyordu. Hızlı başlatmayı devre dışı bıraktım ve başlangıç uygulamalarını minimuma indirdim. Artık normal ve rahat çalışıyor. Ama hala çözemediğim sıkıntı, 8.1'e geçtikten sonra klavye ışığını fn+f3 veya f4 tuşlarıyla ayarlayamıyorum. Şuan çok önemli olmadığı için çözüm arayışına girmedim. Ama bu bilgisayar benim ilk fullhd deneyimim oldu ve bundan sonra diğer bilgisayarları gözüm bile görmez oldu.
Ben de ince ayarlarını yapacağım şimdi harddisk ne kadar hızlansa o kadar iyi. Full HD ekran deneyimini bu bilgisayarda gördükten sonra ben de diğerini artık görmez oldum. Peki BF4 Watch Dogs gibi oyunlarda ayarlarınız performansınız ne durumda oluyor ?

Far Cry 3 deneme fırsatım oldu şimdiye kadar. High civarı oynatıyor ama 45 dakikaya fırın gibi oluyor makine. Ama ben yılmadım 1.5 saat falan sorunsuz oynadım. Başka "ciddi" oyun deneme fırsatım olmadı, artık laptopda oyun oynamıyorum. Unturned diye bir oyun bulmuştum onu oynadım en son. Fena değil diyebilirim ama oyun için yapılmış bir bilgisayar değil, keycreator diye bir 3 boyutlu çizim programı çalıştırdım sorunsuz. Fiyatı bence yüksek kalıyor yeteneklerini yanında ama 4. taksiti de ödedikten sonra çok kafa yormuyorum o işe.

Ben yeni almış biri olarak bu fiyat/Performans oranlamasını görünce haliyle pişmanlık yaşıyorum. Aldığım yerle irtibata geçip iade durumunu görüşmeyi düşünüyorum. SSD için de Blurayin sökülmesi lazımmış heralde o yüzden bu harddiskle ne kadar idare ederim bilemiyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı