Asus VS238H Monitörden Ses Gelmiyor

Tienam

Hectopat
Daha fazla  
Monitörümdeki Hoparlörden ses gelmiyor.
Hdmi Girişi ile kasaya bağlıdır.
Modeli : Asus VS238H
Yardımınızı bekliyorum.

Yaptım olmuyor.

Adsız.png

Anakartının driver ını yükledin mi? Bende de aynı sorun vardı. Vn247 den ses gelmiyodu. Diriverini yükledim. Problem çözüldü. Sende ki kablo düz hdmi to hdmi mı yoksa dvi to hdmi mı ?

Adsız.png

Anakart driverlarından hangisini yüklemeliyim sence ?
Ayrıca Kablonun hdmi to hdmi vs. olduğunu nasıl anlayabilirim

Ses driver ını yükle. Kablonun 2 ucuda hdmi ise hdmi to hdmi olur . Çift monitör kullanıyorum. 2. Monitörüm vga girişine sahipti. Ya vga driverini yükleyecektim yada vga to dvi kablo kullanacaktım. Kolaya kaçtım ekran kartıyla gelen dönüştürücüyü kullandım. Ama hangi girişi kullanırsan kullan kaliteli bir kullanım istiyorsan onun driver ını markasının internet sitesinden bul ve kur.

Hdmi to hdmi görüntü harici ses aktarımı sağlar. Dvi to hdmi ise driverini yüklemezsen ses çıkışı vermez monitöre. Driverini yüklemeden ancak çift taraflı jack kablosu ile bağlantı yaparsan ses sağlar. Ama ne gereği varki 1 kabloya daha. Yükle driver ını keyfine bak.

Anakartı öğrenmek için sormak yerine var olan konulardan araşırma yaparsan çok daha fazlasını öğrenebilirsin. Neyse; başlat- çalıştır dxdiag yazarsan sistem bilgileri çıkar. Yada başlat- denetim masası- donanım ve ses- aygıt yöneticisi ile de öğrenebilirsin sistemini.
Anakartın marka ve modelini öğrenip sitesine gireceksin. Sonrada monitörünü hangi giriş ile kullanıyosan varsa onun driver ını sonra audio driver larını yükle. Haa unutmadan windowsun hangi sürümünü kullanıyosan onunla oyumlu olanı yükleyecen. Orda seçenekleri mevcut olur zaten.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı