Asus zenfone 5 batarya problemi

Ehli_KeYf

Kilopat
Makaleler
8
Yer
İzmir
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. 3 haftadır zenfone 5'i kullanıyorum. Telefon gayet güzel ve akıcı fakat batarya sorunu var. 2 haftadır telefonu hatsız kullanıyordum , uyku modunda geceden sabaha kadar yani 9-10 saatte %2 şarj gidiyordu. Fakat hattı takınca uyku modunda %7-8 şarj gitmeye başladı. Sonuç olarak ise şarj beni 2 gün götürüyor.(Ekran parlaklığı en azda)

*Sizin için oyun testi yaptım. Asphalt 8'i full parlaklıkta , full seste , wifi açık , hatsız denedim. 25 dakikada %17 şarj gitti.
*Thor K.D , Real Racing 3 , Asphalt 8 , GT Racing 2 oyunlarını en düşük parlaklıkta , full seste , wifi kapalı ve hatsız olarak aralıksız 3 saat 7 dakika batarya dayanıyor.
*Telefon 0-100'e 2saat 40 dakikada şarj oluyor.
*Güç tasarrufundan üstün tasarruf moduna alırsanız bu durumu bi tık aşabilirsiniz.

Sizin için daha ayrıntılı inceleme kısa zaman içinde yapacağım. Eğer bu telefonu almayı düşünen arkadaşlar varsa bence zenfone 6 almayı düşünsünler.

Bende Zenfone 5 almayı düşünüyorum ilk Zenfone 6 demiştim ama boyutu çok büyük benim için kullanamam onun için Zenfone 5 alıcam. Gözlemlerini bize aktardığın için teşekkürler telefon kesinlikle alınabilir değilmi bu fiyata ? :)

Ayrıca gelecek kitkat güncellemesi ile optimizasyonun daha da artıp bataryanın biraz daha uzun gideceği söyleniyor nedir bunun doğruluğu ?

Peki batarya bir günü normal kullanımda (biraz oyun, müzik ve internet gibi.) götürüyor değilmi Intel işlemci bataryayı fazla harcıyor diye biliyorum ama günü çıkarsa yeter. :)

Normal kullanımda rahatlıkla 1 günü kurtarıyor. Dün öğlen saat on iki de telefon şarj oldu bugün saat akşam üstü saat yedi gibi tekrar şarja taktım , üstelik parlaklık orta seviyede iken.

Peki kronik bir sorun bir hata veya başka olumsuz birşey görünüyor mu ? Birde nereden aldığını sorabilirmiyim büyük ihtimal teknosadır ama. :)

Dediğin gibi teknosadan aldım. Şuana kadar telefon 2 kere kastı ve kendiliğinden reset attı , bunun sebebi de pclinki kullanmak için yanlış bilgisayarı seçmem. Bilgisayarım CASPER olduğu için malum telefonu da kafayı yediriyor.

Telefonun kaldırmadığı oyun yok. Zenfon 5 ile 6'nın işlemci ve grafik kartı aynı yani modern combat 5'i zenfone 5'te rahat rahat oynarsın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı