Ayrılmamış alanı disk ile nasıl birleştirilir?

Biomich

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Ben bir süre önce yerel diski ikiye ayırdım fakat C bölündüğü için alan küçüldü. Zamanla doldu. Ayrılmamış alanı Yerel Disk C ile nasıl birleştirebilirim ?

3R9lnO.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim bunu izledim. Bu programın free yani home sürümü birleştirmiyor. Bilgisayar kafayı yedi iyice :lanet:

Birleştiremezsin. C ile birleştirmek istediğin alan hemen C'nin peşinde olmak zorunda. Fakat olan ile C arasında S var. O alanı ancak S birimine eklersin.

Diski tam çorba etmişsin. Aradaki 450 MB kurtarma alanı nedir ? Onunla işin yoksa onu silip C'ye ekleyebilirsin.

Abi şimdi ben S'yi silsem birleştirebilir miyim? Sana zahmet olmazsa biraz açıklasan da S'dekileri C'ye atsam olur mu?

Bak eğer kurtarma bölüntüsü gereksizse öncelikle S'deki 11 GB veriyi C'ye yedekle. Sonra S'yi silip kurtarma bölüntüsüne ekle. Sonra eklediğin kurtarma bölüntüsünü silip C'ye ekle. Oradaki ayrılmamış alanı da C'ye ekle. Hatta Raw bölüntü de gereksizse aynı şekilde silip C'ye ekle. Sonra kafana göre bölüntüler oluşturabilirsin.Bunlar için programa gerek yok Windows disk yönetiminden yapabilirsin.

Araları sanal olarak parçalanmış diskleri kaydırma metoduyla birleştirebilirsiniz. Bunun için diskler boş alan kadar öne veya arkaya taşınıyor ve birleştirilmek istenen disk ile bitiştirilip alanı eklenebilir yapabilirsiniz. Yalnız bu işlemin sakıncası herhangi bir elektrik kesintisi veya program hatası durumunda disk haritası zarar göreceğinden verileriniz ulaşılamaz olabilir. Bu işlemi birkaç defa Linux tabanlı PC'de yapmıştım. Partition Wizard ile muhtemelen olacaktır ama şuan hatırlayamadım nasıl olduğunu.

Bütün diskleri sildim C hariç fakat C ile birleştiremedim bende mi var bir sorun?

Geri
Yukarı