Bildiğim için dışlanmam

Roxor

Kilopat
Daha fazla  
Eski okulumda da yaşıyordum bu sorunu. Fakat orada bana gelip yardımcı olmamdan sonra teşekkürler çok bilmiş gibi tepkiler aldığımdan sorunu kendimde değilde karşısın da sanıyordum. Yeni okulumda da aynısını yaşadım. Lise 1 im. İnsanların bilmeyişleriyle de alay etmiyorum. Bunu yenmemin tek yolu beynim yokmuş gibi davranmam mı ?

Bende öyleyim. İnsanlar kendilerinin bilgisizliğini göstermek istemiyor. Bunu yenmenin yolu ise şuradan geçiyor : insanlarada bilginden biraz ver. Şahsen ben tek takılmayı sevdiğim için yapamıyorum. Sosyal olursan bu sorun ortadan kalkar.

Gel sarılalım :) .

Soruyu bildiğin zaman böyle saçma saçma hareketler yapma soru sorulduğu gibi cevap verme. Kısacası beynini kullan ama ağır abi takıl.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yardım işi 1 def olduğu için kafam rahat. Kimseye yardım istemedikçe yada bana gelmedikçe doğrudan yardıma gitmedim. Yardımcı olabileceğim şeylerde gidip sordum yardıma ihtiyacı olup olmadığını (biri Casper bilgisayar alacaktı. Aldırtmadım çok mutluyum.) Ders içinde soruya cevap verdiğim için "Bu kadar biliyorsan niye geldin?" diye tepki aldım.

Bilgiliysen tabi ki bilgini ortaya koyacaksın. Söz almak için el kaldırıp "hocam,hocam!" demedikten (Soruyu çözenlerin dikkati dağılabilir.) ve cevabı öğretmen izin vermeden açıklamadıktan sonra her türlü soruyu hızlıca çözüp, zekanı göstermelisin. "Bu kadar biliyorsan niye geldin?" diyenlere cevap olarak da "Daha fazlasını öğrenmek için." diyebilirsin. Sessiz kalırsan ezmeye devam ederler ve maalesef bu kişilerin anladığı tek dil kaba kuvvettir.

Eğer arkadaşlarına zaman vermeden, çoğu soruya ilk sen cevap veriyor ve yanıtlıyorsan bu huyundan vazgeç derim.
Eğer böyle bir şey yapıyorsan, ben de sana o kelimeyi söylerdim açıkçası :)

Ama yok, durduk yere sana bu lafları söylüyorlarsa bir zahmet cevabını ver.

Eğer arkadaşlarına zaman vermeden, çoğu soruya ilk sen cevap veriyor ve yanıtlıyorsan bu huyundan vazgeç derim.
Eğer böyle bir şey yapıyorsan, ben de sana o kelimeyi söylerdim açıkçası :)

Ama yok, durduk yere sana bu lafları söylüyorlarsa bir zahmet cevabını ver.

Görüşünüze katılmıyorum hocam. Bir sorunun cevabını biliyorsan ilk söylemek her zaman leyhinedir. Gerek sınav olsun gerek sözlü olsun. Tamam insanlar bakımından pek hoş karşılanmayabilir, ama geleceği ne kadar iyi olursa o kadar iyi arkadaş çevresi edinir.

Düşünme yetisi olmayan bazı insanların arkadaşlığına ihtiyacım olmadığını fark ettim. Bu konuda üstüme gelenleri iyice ezmeyi düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı