Bilgisayarımda Zararlı Yazılım Olmasından Şüpheleniyorum

Max_Payne

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Gürcistan - Rusya sınırı
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Yaklaşık bir hafta önce bilgisayarımdan görev yöneticisine girdiğimde "jfhdiariuhivnhfue" adlı bir bir dosya arka planda çalışıyordu. Çalışan bu uygulamanın dosya konumuna gittiğimde ise karşıma bilgisayarın geçici dosyalarını barındırdığı "Temp" klasörü çıkıyor ve açılan bu klasörde çalışan uygulamanın "system" adlı .exe dosyasına ait olduğunu görüyorum. Dosyayı kapatıp siliyorum ama bilgisayarı yeniden başlattığımda dosya geri aynı klasöre geliyor ve arka planda çalışmaya devam ediyor. Son bir haftadır dikkatimi çekti önceden bu dosya yoktu veya dikkatimi çekmemişti, dosyayı sildikten sonra geri gelmesine şüphelenerek bu konuyu açtım. Aşağıda bilgisayarın sistem görüntüleri mevcut. İşletim sistemi Windows 8.1

Görev yöneticisinde çalışan dosya:
Qcp5Kqa.jpg

Görev yöneticisinde çalışan dosyanın dosya konumu:
CUsvEQu.jpg

İlgili dosyayı bir paylaşım sitesine yükleyip buraya link olarak atınız.
İlk önce sistemi "HijakThis" adlı programla tarattırıp çıkan sonuçları programın web sitesine yükledim söylediğim prograımı trojan olarak gördü bende dosyayı fixledim, silindi. Bilgisayarı yeniden başlattım uygulama çalışmıyordu ama gene aynı klasörde duruyordu. Bilgisayarı Ağ ile güvenli modda başlatıp "Emsisoft Scanner" adlı Anti Virüs programını çalıştırdım. Aynı dosyayı kayıt defterlerinde de buldu ve sildi bilgisayarı yeniden başlattığımda sorun çözüldü. Yinede öneriniz için teşekkür ederim, dosyayı silmeseydim upload ederdim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı