Bilgisayarınız ne sıklıkla bozuluyor ?

Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
Yarım okul döneminden daha fazla, neredeyse 2 dönemdir bilgisayarım bozulmuyordu.

Bu sabah acı bir senaryo ile karşılaştım. Sanıyorum ki anakartta ufak bir sıkıntı meydana geldi. Cidden uzun bir zamandır hiç sıkıntı yaşatmamıştı. :) Peki ya sizlerin bilgisayarları ne sıklıkla bozuluyor ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şubat ayında sistemi aldığım hafta içerisinde HDD ve SSD bozulmuştu. Şaka gibiydi diyebilirim. Sistem kendini 1 ayda anca topladı. :D

Genellikle 3 ayda bir veya 2 ay bazen ay da ve haftada bozulduğu çöktüğü ve format attığım olur gerçekten bilgisyarıma karşı kavgalarımız var. Monitör kasadan daha palı bi kere sinirden monitore yumruk attım ama sorun monitör de değil kasada açtım kasaya her şeyi söktüm sonra tekrar taktım kabloları yanlış takmışım bi daha söktüm bi daha taktım ayda bir fantezi gibi bişey.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eski makinenın bozulmayan donanımı kalmamıştı. Satan şerefsiz bakkal dükkanı kapatıp ortalıktan kaybolmuş ve faturayı ithalatçıya fakslamamıştı bu yüzden arızalanan CPU ile uğraşamayıp ikinci el almıştım. Ekran kartı haricindeki diğer parçalar garanti bitiminden sonra sapır sapır dökülmüştü. İlk bilgisayarda bir iki donanım arıza yapmıştı. Yeni sistem daha iki aylık henüz bir şeyler yanmadı. Laptop bir yıldır sağlam umarım garanti biter bitmez arıza yapmaz.

Sık arıza yapan sistemler için elektriksel altyapıya bakmak lazım. Bir de PSU incelenmeli, ufak bir arızası olan PSU tüm donanımları götürür. Donanım arızasına karşı UPS kullanmak dışında yapılacak çok şey yok benim gibi bahtsız bir bedeviyseniz gerçekleşme ihtimali binde bir olan tehlikeden bile etkilenirsiniz.

Son düzenleme:
Şu ana kadar 3. masaüstü bilgisayarımı kullanıyorum 12 sene içersinde sadece bir kere ekran kartım yandı onu da servise yolladım yenisi geldi :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı