Bilgisayar kasasını televizyona bağlamak

Dante

Kilopat
Arkadaşlar, kafama takılan bir soru karşısında size danışma gereği hissettim. Kasamı televizyona bağlamak istiyorum. Monitörüm 2007 den kalma, tüplü değil ama ilk tüpsüz diyorum ben buna. Ekran kartına ya da başka bir parçaya zarar verirmi ? Sonuçta çözünürlük çok daha yüksek olacağı için zorlayabilir diye merak ettim.

Bende bu konu ile ilgili konu açacaktım arkadaş benden önce davranmış. Yani aslında sorum bilgisayarı 107 ekran bir plazma ya bağlasak oyun oynarken ekran kartında kasılma, ısınma, zarar görme gibi şeyler görülür mü ?

Arkadaşın güç kelimesinden kastetmek istediği şey performansı yetersiz kalır gibi bir şey.

Şuan kullandığınız monitör 1280*1024 çözünürlük ve televizyonunuz 1920*1080 çözünürlük ise ve oyunlarda çözünürlüğü sonuna kadar getirirseniz ekran kartına doğal olarak daha fazla yük binecek ve performanstan ödünç verecek, bu da doğal olarak FPS'nin azalmasına neden olacaktır.

Eğer televizyonunuzda VGA-DVI-HDMI gibi girişler var ise televizyonunuzdan ekran kartınıza bir kablo çekerek görüntüyü aktarabilirsiniz.
Ekran kartına veya televizyona bir zarar gelmez.

Kasanızın soğutma sistemi yeterli değil ise ısınır o kadar yani.

Kısacağı yüksek çözünürlüklü bir monitörde oyun keyfi yapmak daha iyi bir ekran kartına ihtiyaç duyacağınız anlamına gelir.
Ayrıca televizyona fazla yaklaşmayın, imkanınız var ise uzaktan kullanın.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı