Bios ile kilitlenmiş sistem diski nasıl değiştirilir?

Alper ELEMAN

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Türkiye / Ankara
Daha fazla  
Meslek
Microsoft Sistem ve Ağ Yöneticisi
Merhaba arkadaşlar sizlere bir konuda danışmak istiyorum, benim bir hp marka masaüstü bilgisayarım var 2-3 yıllık bir makine, garantisi bitmeden servise göndermiştim hitachi 1 tb diski arızalanmıştı, serviste yenisini takmışlar 2 tb seagate ve işletim sistemi kurmuşlar, fakat ben bu 2 tb diskin yerine 1 tb başka bir disk takıp bu 2 tb diski depo yapmak istedim ama 1 tb diski takıp windows kurmaya çalıştığımda değişik hatalar veriyor kuramıyorum ama servisin takdığı diske herşeyi kurabiliyorum onların takdığı disk haricinde diskin birincil sistem diski olmasını kabul etmiyor makinem, bu durumu nasıl düzeltebilirim? Araştırdım fakat birşey bulamadım.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

HDD modellerini ve nasıl bağladığınızı, hangi tür işlemleri yaptığınızı, hangi hataları aldığınızı bilmeden birşey söyleyemeyiz.
Sadece şunu söyleyyeim format atılabilen diski çıkartıp sadece atılmayan diski takıp format atmaya çalışın. (tüm diski silip)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı