İ7 4790 ve R9 280 Kaç Yıl Yeter?

CODEX

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben pek fazla ultra takıntım yoktur. bana oyunları mediumda açıcak bir sistem topladım

İ7 4790 8 Çekirdek 3.6 Ghz
Amd Radeon R9 280 3gb 384 bit GDDR5
16Gb RAM

Bu Pc bana ortalama kaç yıl gider?

Arkadaşlar ben pek fazla ultra takıntım yoktur. bana oyunları mediumda açıcak bir sistem topladım

İ7 4790 8 Çekirdek 3.6 Ghz
Amd Radeon R9 280 3gb 384 bit GDDR5
16Gb RAM

Bu Pc bana ortalama kaç yıl gider?

İşlemciyi i5 4690 ekran kartını r9 290 rami 8 gb yaparsan daha iyi olur. 16 gb oyun için gereksiz. i5'te yeterli olur.

Bu DirectX sıkıntısı falan olmazsa 4-5 yıl götürür seni. Ultra gibi bir takıntın yok ama dengesiz bir sistem de almak istemezsin. Önerilere kulak vermekte fayda var. Ben olsam işlemciyi i5 4460 alırdım o ekran kartına. i7 en fazla 1-2 fps katkı yapar.

Sistem seni uzun süre götürür. 2 yıl yeni oyunları yüksek ayarlarda, sonraki 4 yıl civarı da farklı ayarlarda akıcı çalıştırır.

Oyun oynamak için alıyorsan sistemde dengesizlik var. Bunları yaparak sistemini, yüksek performanslı oyun sistemine dönüştürebilirsin:
  • Öncelikle ram'i 8'e indirmelisin. 16 GB gereksiz haracamadır.
  • İşlemciyi i5-4460 yapmalısın, oyun için fazlasıyla yetecektir.
  • Daha uygun parçalar taktığımız için bütçe kalacaktır. Ekran kartını R9 290 yapabilirsin.

Ben sistemi aldım arkadaşlar . Ben şu şekilde ben ilk başta AMD diyordum fakat babam bu işleri bildiği için i7 alırsak o dedi bende tmm dedim i7 aldık 16 gb ram da babam dedi ki hazır alacaz zaten şimdiden alalım dedi bende tamam dedim .

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı