Casper Nirvana MMT5850-A BIOS Update

mfsumruk

Hectopat
Bende Casper Nirvana MMT5850-A model bir laptop var. Laptopu kapattığımda bir daha kolay kolay açılmıyor. Arada açıyor, arada açmıyor ancak açtığında performansında herhangi bir aksama ve sıkıntı olmuyor. Bu laptop neden açılmıyor acaba. Forumları gezip araştırdım, BIOS güncellemesi gerekiyor yazıyordu.

Ama ben nasıl güncellerim, nasıl yaparım bunu bilemiyorum.

Anakart özellikleri:

Manufacturer: SiS
Model: M7X0SU
Chipset: SiS 671/fx/dx/mx rev.00
southbridge: SiS 968 rev.01

BIOS:

Brand: Phoenix
Versiyon: 6.00
Date: 05/15/0892

Ben BIOS'un yeni update dosyasını bulamadım ve bulsam da nasıl yüklerim bilmiyorum. Bana yardımcı olabilir misin acaba.

Güncel BIOS sürümü bu olabilir:

746SU1419.zip

Doğacak sorunlardan siz sorumlusunuz. Bu rehber ile güncelleyebilrisiniz:

Buradan HP USB Disk Storage Format Tool aracını indirin:

Download HP USB Disk Storage Format Tool 2.2.3 Free - Windows-based Format Utility for HP Drive Key or DiskOnKey USB Device - Softpedia

Buradan da Windows 98 DOS Dosyalarını:

Windows 98 System Files Download - EXTREME Overclocking İndirmek için sayfadaki "Primary Download Site" bağlantısına tıklayın.

Şimdi USB belleğinizdeki verileri başka bir yere aktarın ve belleği HP USB Disk Storage Format Tool ile FAT32 dosya sisteminde biçimlendirin. Fakat biçimlendirmeden önce "Create a DOS Startup Disk" seçeneğini seçip, klasöre çıkartmış olduğunuz Windows 98 DOS dosyalarını seçin.

Belleği formatladığınızda içine DOS dosyaları da kopyalanacaktır. Şimdi yukarıdan indirmiş ve klasöre çıkartmış olduğunuz BIOS içeriğini komple belleğe koyalayın. Belleğin boş olması normaldir.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı