Casper Pegatron A15HE Anakart Bios Guncelleme Problemi

Arkadaşlar ben de de bu Input Password hatası var.. Sabahtan beri araştırıyorum. A15he lerin bazı sürümlerinde ya da AMI'nın bazı sürümlerinde kullanıcıya BIOS admin şifresi kontrolü vermiyor. Bu nedenle de güncelleme yaparken işlem yapamıyorsunuz. Bu sorunu çözebildiniz mi acaba?

Arkadaşlar ben de de bu Input Password hatası var.. Sabahtan beri araştırıyorum. A15he lerin bazı sürümlerinde ya da AMI'nın bazı sürümlerinde kullanıcıya BIOS admin şifresi kontrolü vermiyor. Bu nedenle de güncelleme yaparken işlem yapamıyorsunuz. Bu sorunu çözebildiniz mi acaba?
Sizde Admin şifresine takıldı iseniz Deneyebilirisiniz yukarıda yazdıklarımı.

Maalesef denemediğim şey kalmadı. Admin şifresi konusunda yapabilecek birşey yok sanırım. CMOS sıfırlamasını donanımsal olarak yapmak garantiyi bozacak biliyorum. Ondan da çekiniyorum. Windows 8 için biraz daha bekleyeceğiz sanırım

Leptop olması ayrı bir sıkıntı Malesef, Başka programlarda var ancak Önereceğim programlar bu verdiğimden Oldukça karışık ve bilgisayarı bozma ihtimaliniz var ondan dolayı vermiyorum.
Üreticinizle irtibata geçin Onlar halleder. Hazır gitmişken Bioslarını da Güncellerler.

Selamlar Technopat ailesi, bu konunun üzerinden bayağı bir zaman geçmiş ama aynı sorundan 3 gündür muzdarip olduğum için konuyu tekrar canlandırayım dedim. Benim yaşadığım sorunlarda diğer 2 arkadas ile tamamen aynıdır.

Arkadasların yaptıklarına ek olarak ben Win8 içinden Winflash ile bios atmaya calıstım, orada da bios yönetici şifresi istedi. Ne yaparsam yapayım yönetici bios şifresine tosluyorum, orayı geçmek için Casper ile iletişime geçmek şart mı? Yoksa bu bios koruma şifresini bir şekilde geçebilir miyiz ?

Ayrıca Casper böyle bir şifre koyarak kendi servisleri dışında kimseye para kazandırmak istemiyor galiba ben öyle anladım ;)
Bir şeyi cok iyi anladım, Casper demek bela demek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı