Crossfire X Gigabyte 5830 ve asus 5850 performans-psu Önerisi

Erkutkoca

Hectopat
Yer
Istanbul, Turkey
Daha fazla  
Merhabalar Sistemimdeki 5850 ekran kartımı iknci el alacağım amd FX 8120 işlemcili gigabyte 5830'lu sisteme taşımayı düşünüyorum. Alacağım sistemde ENERMAX INFINITI 650W psu var. Sizce yeterli olur mu? Yoksa daha yüksek bir psu almalı mıyım? Ve alacağım c.f. performansı nasıl olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Psu'nuz 80+ sertifikalı mı ? Crossfire ile fazla performans alamazsın. Hemde çoğu oyun crossfire desteklemiyor. Tavsiyem ekran kartınızı yenileyin.

O zaman kaldırır crossfireyi. Ama ben tavsiye etmiyorum crossfire. İyi bir GTX 760 alın daha performanslı olur. Yada AMD tarafında R9 270X alabilirsiniz

Önermeme sebebiniz ne peki? Artıları eksileri neler sistemde? Bu iki kartı satıp dediğiniz gibi biraz daha üst sınıf bir kart alabilirim aslında. Acelem yok zaten. Ama c.f hakkında daha bilgilendirirseniz sevinirim?

Crossfire %30-%40 Taş çatlasa %50 performans verecektir bu'da oyunda 50 FPS alıyor isen 80 FPS yapar ancak. Üst kart dedinizde F/P olarak GTX 770 var.

Evet Crossfire ı tamamladım. Ana ekran kartım 5850. Fakat gpu z de biliyorsunuz ikisini ayrı ayrı detay bakabiliyoruz. 5830 daha performanslı görünüyor ama oraya. 5850 nin defult saat hızı 725 ama 400 de çalışıyor.

5830 ise defult 725 o da 800 de çalışıyor kafam takıldı biraz. Değerler normal mi ayar mı değiştirmem lazım. Bir de power dan direk 6 pini 5850 ye bağladım. Bir de moduler kablodan 8 pin adaptörle bağladım.

Ama psu nun master pcı yazan moduler çıkışlarını (heriki tarafı da 6pin) 5830 a bağladım. Yanlış bir şey var mı acaba?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı