DayZ'e girince internet sınırlı erişime düşüyor

medal55

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben DayZ aldım ve dün akşam indirdim. Bir 15 dk falan düzgün oynadıktan sonra "Serverdan atıldınız" uyarısı çıktı ve ondan sonra hiçbir servera bağlanamadım. Sonra internete girmeye çalıştım girmedi. Ben de modemin güç kablosunu 15 sn. çektim ve tekrar bağlandım. Birkaç dakika internete bağlandım sonra girip DayZ oynayayım dedim ama DayZ de server ekranında yine beni sınırlı erişime düşürdü. Bağlansam bile birkaç dk sonra tekrar serverdan atıldınız yazısı çıktı. Bir de ben atılmadan önce evin içindeydim oyuna girdiğimde evin temelinde doğmuştum. Nasıl kurtulabilirim? Her yolu denedim. Şimdiden teşekkürler.

Şu an 8mbps. Sadece kullandığım bilgisayarda oluyor laptop ve telefonumda bağlanırken sıkıntı yaşamıyorum. İndirme hızım ise 800 küsür kbps. Bir de mesela sınırlı erişime düştüğünü göstermiyor. Var gibi duruyor ama 1.cil dns sunucusu yanıt vermiyor diyor.

Sorunum devam ediyor. Oyunda bir serverdan çıkınca veya oyunu kapatınca 2-3 dk sınırlı erişime düşüyorum ama Sniper Elite V2 veya Battlefield 3 oynarken bu sorunu yaşamıyorum. Veya internette dolaşırken. Yok mu bir çözümü?

Aynı sorunu bende yaşadım. Tp-link'ten 70 Tlye modem almıştım, gayet güzel çalışıyordu fakat gün o ki DayZ satın aldım. İndirdiğimde biraz oynadıktan sonra internetim kesiliyordu. Modemin ışıkları filan stabil, olması gerektiği gibi çalışıyordu. Ayrıca telefondan da bağlanabiliyordum fakat o gün, DayZ beni oyundan attığı gün bu sorun hiç bitmedi. Kafası estiğinde Chrome'da yüklenmemeye başladı.
Sorunu yeni modem alarak çözdüm. Belki DayZ ile alakalı değildir ama benim de oyun başladığında olmuştu :) Ttnet'i 1 ay içerisinde 50 kere aradım her seferinde başka şey dediler en sonunda ısınıyor dediler, USB masa fanı alıp modeme bağladım :D Sorun giderildi ama eskisi gibi olmadığından yeni modem almıştım. Şu an sıkıntı yok.

Ayrıca bodrumda filan doğduysan, çıkamıyorsan, koşa koşa dışarıya doğru git, tam görünmez duvara geldiğinde V tuşuna bas. çıkman gerekiyor. Oyun çok sorunlu zaten bende araçların filan gelmesini bekliyorum şu anda yapacak pek bir şey yok.

Sorunlarımın aynısı işte tam olarak bu :D Yeni modeminiz ne ? Benimki TTNet'in verdiği dandik Zyxel PPw diye bir şey. Ben de değiştirmeyi düşünebilirim ama böyle port açma muhabbeti olmayan bir şey istiyorum. Haxball vs oynamam için 16000 portunu açmamı istiyor ama bankacılık işlemlerinden dolayı açamıyorum :D TTNet'i arama zahmetine bile girişmedim çünkü yine salak salak cevaplar verecekler bari para yazmasın boşuna :D

Tp-link W8151N kullanıyorum. Öncekinin aynısı :) Önceki modemi ne bozdu bilmiyorum ama bunda şu an sıkıntı yok. Çok pratik ve ucuz. Tavsiye ederim. Ttnetin verdiği kıytırık modemlerden kat ve kat iyidir en azından.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı