Dershaneye yazılmalı mıyım?

Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
Arkadaşlar lise son sınıf öğrencisiyim, 2 gün okul 3 gün staja gidiyorum. Staja gittiğim günler saat 6'ya kadar zaten doluyum. Hafta sonları kurslarım var, ancak sabah saatleri boşum.
Okulda zaten programlama dersleri var, onlara da çalışmak, vakit ayırmak gerekiyor.
Aynı şekilde okuldaki 2 gün öğleden sonra boşum.

Dershaneye gidersem boşolan hafta içi iki günüm ve 2 gün hafta sonum tamamen dolacak.
Saat 8'e kadar uyuyabileceğim günüm kalmayacak.

Ama üniversite sınavlarını da kazanmak gerek.
Ne yapayım sizce? Ben, 9 ay ölü yaşayacak olsam da gitmem gerektiğini düşünüyorum ne yapmalıyım?

İmkanın varsa gitmelisin. Veya 3-4 tane konu anlatımlı kitap alıp stajda ve evde çalışırım dersen buda olabilir. Ben şahsen böyle yapıcam.

Ben Ticaret Lisesi mezunuyum. Üniversite sınavında hayatımda hiç görmediğim konular ve sorular vardı. Biz hiç öyle konular görmemiştik, o yüzden şart diyorum.

Bende senin gibi meslek lisesi öğrencisiydim aynı tempoyu bende yaşadım. Son sınıfta dershaneye gittim bana sorarsan bana hiç bir faydası olmadı, Bence kitap alıp evde çalışırsan daha iyi olur senin için

Eskiden üniversite kazanmak zordu fakat şimdi daha kolay diyorlar, ne kadar doğru bilmiyorum. Dershaneye gitmelisin ama sadece "dershaneye gittim" diye gideceksen hiç gitme daha iyi. Gittiğin zaman hakkını vereceksin; her gün çalışacaksın,tüm testleri çözeceksin ve sıklıkla konu tekrarı yapacaksın. Üniversite böyle kazanılır.

Maddi açıdan sıkıntınız yoksa gidin. Günümüzün sınav sistemi gitmeyi gerektirmekte. Size sınav için hız ve pratiklik kazandıracaktır.

Aşırı tempolu olacak ama bu sadece bir başlangıç, ilerisinde de bundan belki daha fazla tempolu hayatın olacak.

Şu şekilde de yapabilirsin, bu sene okulu bitireyim, seneye hazırlanırım düşüncesi.

Ya imkanım fazlasıyla var, iyi bir dershaneye gidebilirim ancak zamanımı yok edecek tamamen.
Meslek lisesi okuduğum için matematik bilgim 0, fen bilgim 0, türkçe bilgim 0.

Evde kitap ile olacağa benzemiyor açıkçası.
Staj işi de öyle askıya alınabilecek bir iş değil, sorumluluk gerektiriyor, iş saatleri içerisinde test falan çözemem yani :)

9 ay uyumamaya değer mi?
Çünkü eğer yazılırsam her sabah 6'da kalkmak zorunda kalacağım, okul sonrası veya hafta sonu zamanım olmayacak, zaten spor amaçlı birkaç kurs var.

Dershanesiz olmaz mı bu iş? Gerçekten matematik bilgim yok, ve ben sayısalcıyım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı