Dota 2 de bilgisayar kendini kapatıyor

gumushane

Hectopat
Daha fazla  
Sistem özellikleri:

Dota 2 için Minimum Sistem Gereksinimleri

*İşletim Sistemi:Windows XP
*İşlemci:İntel Pentium 4 3.0GHz Veya Amd Athlon 64 3000+ 2.0 Ghz
*Ekran kartı:GeForce 6600 256 Mb Veya Ati 256 Mb
*Ram:2 Gb
*Harddisk:8 Gb
*Direct X:DirectX 9

Dota 2 için Önerilen Sistem Gereksinimleri
*İşletim Sistemi:
Windows 7
*İşlemci:Core 2 Duo E7400 2.80GHz Veya Athlon 64 X2 Dual Core 5600+ 2.9 Ghz
*Ekran kartı: GeForce 8600 GTS 512MB Veya Radeon HD 2600 Pro 256 Mb
*Ram:4 Gb
*Harddisk:8 Gb
*Direct X:DirectX 11

Dota 2 ye giriyorum 20 dakika sonra bilgisayar kendini kapatıyor( res atmıyor kapatıyor), bu konuda donanımsal bi eksiklik olduğunu düşünüyorum. Pek fazla bütçem yok. Neyi düzeltirsem rahatlıkla oynayabilirim.
Not: Oyunda herhangi bir takılma yaşamıyorum.

Teşekkürler

2 ihtimal var. Ya powerinizde sorun vardır ya da işlemciniz ısınıyordur. İşlemci fanını sökün ve termal macunu yenileyin.

Fanı dikkatlice sökün, içerisindeki küpürleri temizleyin, fandaki ve işlemcideki termal macunu temizleyin. Daha sonra çok ince olacak şekilde mercimek tanesi olarak ifade edilir, ondan biraz fazla sürün ve hafif yayın kalın olmamasına özen gösterin. Daha sonra işlemci fanınızı tekrar takın. Youtube a işlemcinizi yazıp temizleme veya cleaning yazarsanız nasıl yapıldığını daha rahat anlarsınız.

Bilgisayardan bir parça çıkardım. Kasanın arkasından gözüken yerinde monutor ile baglantı kablosu yeri var. Ekran kartını mı çıkarmışım?
Bunun arkasında 4 tane küçük vida var. Bunları çıkarttım fakat çıkartınca ikiye ayrılmıyor. Macunun sürüleceği yer için vidaları çıkarıp ikiye ayırıyorlardı.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı