Ekranın ortasından dikey inen kırmızı çizgi

Trimbaler

Kilopat
Selamlar,

Asus vn247h monitör ve Asus R9 270x kullanıcısıyım. 4-5 ay kadar önce toplamıştım bu bilgisiyarı. Yaklaşık olarak yarım saat önce ekranın biraz sağ tarafında orta taraftan dikey inen bir kırmızı çizgi belirdi. Bilgisayarı resetledim ama bu çizgi hala orada öylece duruyor, sorun neyden kaynaklanıyor ne yapmam gerekli lütfen yardım.

ekran görüntüsü: tıklayın

Son düzenleme:
Muhtmelen Monitörün Pixel sütun'u yanmış kardeşim. Ölmüşte olabilir sanırım ama tam emin değilim. Beyaz çizgi ölü, renki çizgi yanık oluyordu diye biliyordum. Belki kablodan kaynaklıdır ya da ekrankartın arıza yapmış olabilir. Önce kabloyu değiştirmeyi dene. Sonra monitörü emanet olarak değiştir. En son emanet bir ekranakrtı bulman lazım.

Sorun ya monitörden ya hdmi kablosundan yada ekran kartından kaynaklanıyor. Farklı bir monitörde deneme imkanınız varsa onu takıp deneyin. Çizgi hala duruyorsa kabloyu değiştirmeyi deneyin. Buna rağmen çizgi duruyorsa, monitörü anakart üzerinden(on board) ile bağlamayı deneyin. Hangisini denediğinde sorun düzelirse problem orada demektir.

Hocam imkanınız varsa bi kablo değiştirmeyi deneyin ama sorun %99 monitörden kaynaklı garantisi devam ediyorsa direk servise şutlayın.

Aynısı bizim televizyonda da ara sıra oluyor. Sonra kayboluyor, 1-2 ay sonra tekrar çıkıyor. Ben de çözümü merak ediyorum. Takipteyim... :lanet:

Geri
Yukarı