Intel Pentium 4 661 Sisteme Ekran Kartı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ehli_KeYf

Kilopat
Makaleler
8
Yer
İzmir
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba, iyi akşamlar. Ben çoğunlukla mmo oyunları oynuyorum. Teknoloji gittikçe gelişiyor ve ayak uydurmak zorlaşıyor. Bende sistemimi güncellemeye karar verdim. Bütçemin elverdiği kadar yenilikler yapabilirim. Sistemim:
Anakart:MSI P4M900M/P4M900M2 (MS-7255 v2)
İşlemci:Intel Pentium 4 661, 3.60 GHz(stok fan)
Ram:2gb ddr2
Vista 32 bit
PSU:QUAKE 350 w

Sistemime alacaklarım:
-İşlemci soğutucu(boşta 35-40 derece-Lga 775):Cooler Master Hyper T4 Lga775/1155/1156/1366/2011 & Am2/Am2+Am3/Am3+/Fm1 İşlemçi Soğutucu - Vatan Bilgisayar
-Ram:Gskill 2Gb Value Ddr2 800Mhz Cl5 Tek Modül Ram - Vatan Bilgisayar
-Ekran kartı:Asus Gt640 Gddr3 2Gb 128Bit Nvidia Geforce Dx11.1 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

**NOT:
-Anakartım eski olduğu için bu ekran kartını destekler mi?
-Bu sistemde en iyi performansı Windows 7'den mi yoksa Windows 8.1'den mi alırım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Temel yok, üstüne bina dikmeye çalışmaya benzemiş senin durumun. O alıcağın ekrankartı çok zayıf. Hd film izlersin ama oyunlarda çok sıkıntı çıkarır. Tamam mmo tarzı oyun oynatırsın ama daha üstünü bekleme. O soğutucu stok fanı yetersiz gelen işlemciler için. P4 için fazla gereksiz olur. Eşeğe altın semer vursan eşek yine eşek dimi. :) Toplarsan mmo tarzı oyunları oynarsın fakat fazlasını bekleme. Bence bütçen varsa yeni bir sistem toplayalım sana.

Bu sisteme ne yaparsan yap fayda etmez bütçe belirt yeni sistem dizelim.

Bütçem çok düşük. Para bulsam bende sistem dizmek isterim ama hayat koşulları böyle. En fazla bütçem bu kadar: 500 tl.

Bu sistemde 50+60 fps alır mıyım medium da ?Fazlasında gözüm yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sana apu lu bir sistem zorda olsa dizilebilir gibi ama apu işlemciler hakkında çok bilgim yok.

Peki anakartı değiştirip bide ekran kartını hd7790 alsam iş görürmü ?

Anakart hakkında bir fikrim yok ama hd 7790 vasat bir sistemde bile iyi performans veren bir kart psu kaç w ? Sonra işlemciyi değiştirirsiniz.

İkinci yorumumda belirtmiştim . Bütçem en fazla 500 tl .

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı