Ekranda çizikler oluşuyor

sadaadas

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba;
Başlıkta da belirttiğim gibi ekranda çizikler oluşuyor ve sürekli gidip geliyor. Masaüstündeyken hiçbir şey yok. Oyunları açınca başlıyor. Mesela FM 2012 oynarken ana menüde çizikler var. Fakat oyunu kaydederken çizik yok. Yani ön planda canlı menü varken çizikler geliyor.

Diğer oyunlarda da durum aynı. Chrome'u açınca da başlıyor hiç sayfa açmadığım halde. Sorunun donanımsal olduğunu düşünüp ATI Radeon HD 38xx ekran kartımı GeForce 210 ile değiştirdim. Durum hala aynı bir değişiklik yok. 2 ekran kartının da driverları doğru yüklenmiş vaziyetteydi. Yazılımsal mıdır? Yazılımsal ise problem nedir?

Yardım ederseniz sevinirim. Bilgisayarı açınca az olarak başlıyor. 30 dk ile 1 saat arasında bu hale geliyor.
Bu da video linki yardımcı olması açısından.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben Battlefield 4 ü yüklediğimde ekranda sadece o oyunda bozulmalar oluyordu, ekran kartının falan update'lerini yaptım ama değişiklik olmadı, üzerinden çok zaman geçtiği için hatırlamıyorum ama oyunun çalışması için gerekli bazı küçük yazılımlardan birini update edince düzelmişti, bence directx gibi farklı küçük oyunun çalışması için gerekli olan programları öğrenip sistemine uygun olacak şekilde güncelle yada bazen güncel olduğu içinde yapıyor eski sürüme dönmeyi dene.

Oyunların hepsi sorunsuz çalışıyordu, ekran sonradan böyle olmaya başladı. Program değişikliği veya format da atmadım. Ekran kartını değiştirdiğimi de belirtmiştim yukarıda.
Ayrıca bilgisayarda gitgide ciddi bir performans düşüşü ortaya çıkmaya başladı.
Dosya.tc - Ücretsiz, Hızlı ve Kolay Dosya Paylaşımı
Raporu ekledim. İlginiz için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı