Evimdeki İnternet Kablolarını Değiştirmek İstiyorum Değer Mi?

eflatun09

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar...

Direk konuya gireceğim. Ping sorunum var ve hala düzelmedi. Evimdeki kabloları değiştirmek istiyorum ama boşuna masraf yapmış olmamak için bu değerler kablolar hakkında bilgi verir mi? Yani kablolar yeterli mi? 8 MB NETLİMİTSİZ PLUS kullanıyorum. Eğer bilgi vermiyorsa ölçüm yapmak zorunda mıyım ve bu ölçümü kimler nasıl nereden yaparlar?

adsl2+.png

Kablolar eğer eski ve yıpranmışsa size gelen sinyal kalitesini etkileyebilir. Fakat ping sorunu kablolardan değil ulaşmaya çalıştığınız serverdan kaynaklı bir durum olabilir. Mesela yüksek ping sorunu olan oyun sitesine ping atmayı deneyin çıkan değerleri paylaşın eğer site yabancı kaynaklı bir site ise farklı sitelere ping atmayı deneyin. Çıkan değerleri konuya geçebilirsiniz. Eğer ping değerleriniz 90 ve üstündeyse dns değiştirip tekrar kontrol etmeyi deneyin. Aklıma ilk gelenler bunlar.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı