Gıgabyte G31MT-S2PT Ses Driver Sorunu

Safa Byr

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Ben Gıgabyte G31MT-S2PT anakart'a sahibim. Bilgisiyarıma Mac Os X Mavericks kurdum. Ethernet sürücüsü nü yüklemiş bulunmaktayım. Ses kartını internette araştırdım. Bulamadım. http://www.hackintoshosx.com/files/getdownload/1497-ga-g4mt-s2pt-rev1-1/ ile anakart sürücüsünü indirdim. Fakat aml dosyasını nasıl kullanılacağını ve ne işe emin değilim yardımcı olursanız sevinirim.

*.aml uzantılı dosya kullanımı. Başlangıç yöneeticisine göre değişir.
Clover= EFI ▸ CLOVER ▸ ACPI ▸ patched
Chamelon,Chimera= Extra
Klasörlerine yapıştırıp yeniden başlatın.

Peki aml dosyasını ne amaçla kullanmalıyım. Sonuç olarak Mac Os X Mavericks ime ne olacaktır?

Kullandığımız pc ve notebooklar windows sistemi için tasarlanmıştır, doğal olarak sistemin düzgün çalışmasını sağlayan BIOS'larda öyledir. Ancak Unix sistemler Windows'tan farklılıklar içerdiği için windows'a göre yazılmış bir BIOS, unix benzeri sistemlerin ihtiyacını tam olarak karşılayamamaktadır. İşte bu bağlamda önümüze bir çözüm gelmektedir ki bu çözümün adı DSDT'dir.

DSDT bir nevi sanal biosdur. Bios da var olan kodun orjinal bir kopyasını taşır ancak BIOS'dan farklı olarak kodları X sistemler için dilediğiniz gibi yeniden düzenleme olanağına sahip olursunuz. Ve hatta bunun bir sonraki adımında X sistemler için düzenlenmiş bir DSDT dosyasını kalıcı olarak BIOS'a yazdırmakta mümkündür.

Sonuç olarak indirmiş olduğunuz aml uzantılı dsdt dosyasını shadow'un belirttiği şekilde kullanmanız gerekmektedir.

Bunların yanı sıra daha kararlı daha sorunsuz Mac kullanmanızı sağladığı tanınmayan donanımlara da bu sayede mudahele edilerek tanıtılabilir. Kendimden örnek veriyim uyku modu, güç yönetimi ... falan çalışmıyordu.Bu düzenlemeyle bu özellikler çalışıyor. DSDT konusunu anlatmaya birkaç cümle yetmez ama kabaca durum böyle.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı