Galaxy S4 mü Xperia Z mi ?

Parlaklık sonda olduğu için o kadar sıkıntılı gözükmüş olabilir. Yoksa normal ayarlarda çok sıkıntı yaratmıyor benim için.

Tuşların alt kısımda olmuş olmasına alıştım açıkçası. Önceki telefonumda aşağı kısımda konumlandırılmıştı onlar. İlk birkaç gün alışmakta zorlandım ama sonra alıştım. Oyunlarda bir sıkıntıyla karşılaşmadım.

Xperia Z bahsedilen yönlerden iyi , bende çok beğeniyorum ama ekranını gözümle görünce kendi kendime duraksadım açıkçası. Ekran siyah renkleri çok kötü gösteriyor diğer renklerde de çok canlı değil yanına Galaxy S3 koyduğumda bile karşılaştığım manzara vahimdi. Hani bu ekran full hd geliyordu dedim. Ekrandan en çok marifeti beklerken beni çok şaşırttı. Tamam ekran full hd yapılmış ama renkler o kadar kötü olmamalıydı.

Parlaklık konusunda S3 ün daha iyi olduğu konusunda haklısınız.
Sebebi: S3 de super AMOLED (parlak ve canlı renk temelini esas alan, daha canlı siyahların olduğu 'her pixel kendi ışığını üreten, ayrı bir ışık kaynağına gerk duymayan) ekran bu ekranların dez avantajları ise her pixel kendi başına bir biray olduğundan dolayı pixel aralıkları görülebilir oluyor, XperiaZ'de ise TFT ekran kullanılıyor AMOLED in tersine (ışıklı bir tabakanın üzerindeki renk pixelleri görüntüyü oluşturuyor) yapay bir canlılık yerine doğal biraz daha soluk bir görüntü elde ediliyor. Kaliteli bir TFT ekranda AMOLED in tersine pixel aralıklarını görmek oldukça zor.
Sonuç olarak herşeyin kusursuz olduğu bir teknoloji üretimi günümüz şartlarında olamıyor nedensen, üreticiler bir yerden fire vermek zorunda kalıyor. Bu durumda rekabeti oluşturuyor. İş her zamanki gibi biz tüketicilerde bitiyor.

Parlaklık konusunda S3 ün daha iyi olduğu konusunda haklısınız.
Sebebi: S3 de super AMOLED (parlak ve canlı renk temelini esas alan, daha canlı siyahların olduğu 'her pixel kendi ışığını üreten, ayrı bir ışık kaynağına gerk duymayan) ekran bu ekranların dez avantajları ise her pixel kendi başına bir biray olduğundan dolayı pixel aralıkları görülebilir oluyor, XperiaZ'de ise TFT ekran kullanılıyor AMOLED in tersine (ışıklı bir tabakanın üzerindeki renk pixelleri görüntüyü oluşturuyor) yapay bir canlılık yerine doğal biraz daha soluk bir görüntü elde ediliyor. Kaliteli bir TFT ekranda AMOLED in tersine pixel aralıklarını görmek oldukça zor.
Sonuç olarak herşeyin kusursuz olduğu bir teknoloji üretimi günümüz şartlarında olamıyor nedensen, üreticiler bir yerden fire vermek zorunda kalıyor. Bu durumda rekabeti oluşturuyor. İş her zamanki gibi biz tüketicilerde bitiyor.

S4 için de durum aynı mı? Piksel aralıkları görülebiliyor mu ?

Son düzenleyen: Moderatör:
S4 1080/1920 Super AMOLED bir ekran fakat pixel aralıkları konusunda bir bilgim yok. Telefonun dağıtımı yapılmadı. Ancak Çırahan Sarayında ki lansmanına gidip telefonu eline alma şansı bulan Recep Baltaş ve Ali Güngör bu konuda bilgi verebilir diye düşünüyorum.

- - - Güncellendi - - -

Şahsi tahminim pixel aralığı diye bir durum olmayacağı yönünde.

Uzun süredir bakıyorum ve xperia z ya da galaxy s4 alacağım görüşlerinizi bekliyorum :)

- - - Güncellendi - - -

Herkes aynı noktaya geliyor x peria z mi galaxy s4 mü .eğer elinizde varsa beğendiğiniz ve beğenmediğiniz özellikleri tavsiyelerinizi bekliyorum.:)

- - - Güncellendi - - -

Ya da daha iyi telefonları mı beklemeliyim 8 çekirdekli gibi ?

Uzun süredir bakıyorum ve xperia z ya da galaxy s4 alacağım görüşlerinizi bekliyorum :)

- - - Güncellendi - - -

Herkes aynı noktaya geliyor x peria z mi galaxy s4 mü .eğer elinizde varsa beğendiğiniz ve beğenmediğiniz özellikleri tavsiyelerinizi bekliyorum.:)

- - - Güncellendi - - -

Ya da daha iyi telefonları mı beklemeliyim 8 çekirdekli gibi ?
8 çekirdek bekle sen. En iyi ihtimalle 10 yıla gelir. Sen Z'de kullanma Z'ye yazık. S4 al, yakışır.

8 çekirdek bekle sen. En iyi ihtimalle 10 yıla gelir. Sen Z'de kullanma Z'ye yazık. S4 al, yakışır.

Sadece deneyimlerini yazman daha iyi olurdu. Ben çok arada derede kaldım. Gönlümden xperia z geçiyor ama oğu testte s4 önde.saygısız dostum.

- - - Güncellendi - - -

Çünkü xperianın bataryası iphone gibi bitecek tft ekran olduğu için. Galaxynin ki öyle değil. Ve batarya değiştirme imkanı da yok bunun için karar veremiyorum.

- - - Güncellendi - - -

Nasıl batarya internet performansı nasıl ? Genel anlamda telefondan memnun musun ?

Batarya bitmesi mi? :) Dostum BL5-C kullanılmıyor artık batarya bitti, şişti, aktı gibi sorunlar milyonda bir seviyelerine düştü. Zaten yeni nesil cihazların şarz süreleri ortalama bir gün ile kısıtlı. Heee eğer olur da bir gün bataryan biterse servise gönderip (2 yıl içinde garanti kapsamındayken) değiştirirler bataryanı tek sorunun batarya olsun :) TFT ekran ile AMOLED ekran arasında karşılaştırmayı yukarıda yaptım TFT ekranın daha fazla şarj yediği doğru fakat bu durumun batarya ömrüne etkisi pek fazla değil. Batarya ömrü şarz-deşarz sayısıyla alakalı bir durum. Bu telefonun arkasındaki mühendisler emin ol bu durumun farkındadır, yani kolay kolay sıkıntı çıkmaz :)

Bence her üçüde güzel telefon. Ancak s4 ün tasarımı bana hitap etmediğinden elemiştim.Uzun bir müddet htc one ile xperia z arasında kaldım. Seçimim htc one oldu. Xperia z de hakikaten güzel bir telefon ama beni iki eksik yanı seçimimi htc one dan yapmaya sürükledi. 1.si ekran kişisel kullanımda süper ancak açılardan bakınca soluklaşıyor aynı laptopların ekranı gibi. 2.si de ses çıkışı çok tatminkar gelmedi. Alan arkadaşlarımıza hayırlı olsun. Bu telefonların artıları eksilerinden fazla arkadaşlar kafanıza takmayın :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı