Gigabyte sumo y kasaya R9 280X sığar mı?

Burada bahsi geçen 400r ve haf912 yi inceledim, sonunda Sumo Y aldım. Çok çok memnunum. Malzeme kalitesi gayet iyi. Zaten egzoz fanı hariç üstte 2, önde 2 fan ve yanda da dev bir fan var. Başka kasalara bu fanları takmaya kalk bu fiyatı geçiyor zaten. Kart da sığacaktır diye tahmin ediyorum.

4000 TL'lik sistem alacağım kasada cidden kararsızım aslında Sumo Yyi düşünmeye başlamıştım ciddi manada inceleme ve kullanan göremeyince haf 912ye yöneldim. Kullanmış olanlar aydınlatsın bu sıcak yaz günlerinde oyun oynarken ne kadar ısınıyor ve ses çıkıyor. Psu kaliteli mi ? Doğru düzgün bir bilgi alamadım. Hazır konuyu görmüşken sorayım dedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayrı konu açsaydınız iyi olurdu ama neyse. Ben Haf 912 Advenced kullanıyorum. Kasa gayet sessiz ancak fan devirlerini yükselttiğiniz zaman haliyle biraz ses yapıyor. Ekran kartlarına 39 CM yer ayırmışlar sığar sığmaz derdi yok yani. SSD için ayrı bir yuva ve ayrıyeten yanında gelen 2.5 inçlik çevirici var. PSU'da kaliteli ve sessiz. Kasa Wath Dogs oynarken üst fanın sağ tarafı ısınıyor biraz ve fandan yarısı sıcak yarısı soğuk üflüyor diyebilirim garip ama öyle. :D

Sumo ile r9 Tri-X'i denemiştim, kartı zemine paralel tuttuğumda sığmamıştı ama arka taraf sökülüp çapraz şekilde denendiğinde ya sıfır girer ya da girmez. Zalman z3 ya da 400R'de sıkıntı olmaz. Sumo daha iri olsa da ekran kartı mesafesi dar z3'e göre.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı