Gta 5 İçin Sistem

• Konuyu başlatan I'm a gamer
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 46
  • Görüntüleme 4B
I

I'm a gamer

Ziyaretçi
Evet merhaba arkadaşlar ben önceden de konu açmıştım ama ordaki sistemi değiştirdim birazcık :).Şimdi
konu gta 5 i ultra da 30-60-60+ fpsde oynatacak sistem toplamak istiyorum. Bütcem 2500 2900 arası. Şuanda düşündüğüm sistem şöyle:
Anakart: Asus M5A97 R2.0 Amd 970/Sb950 Am3+ Ddr3 2133Mhz (O.C.) Usb 3.0 Sata 3.0 Anakart - Vatan Bilgisayar
Ekran Kartı: Asus Gtx770 Directcu 2 O.C. Gddr5 2Gb 256Bit Nvidia Geforce Dx11.1 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar
İşlemci: Amd Fx X8 8350 Soket Am3+ 4Ghz 16Mb Cache 32Nm İşlemçi - Vatan Bilgisayar
Harddisk: Seagate 3.5" 1Tb Barracuda Sata 3.0 64Mb Cache 7200Rpm Harddisk - Vatan Bilgisayar
Ram: Gskill 8Gb (2X4Gb) Ripjawsx Ddr3 1866Mhz Cl9 1.5V Dual Kit Ram - Vatan Bilgisayar
Monitör: 21.5" VA2246-LED GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR - Vatan Bilgisayar
Kasa: Cooler Master RC-912A-KWA750 HAF 912 Advance GX750W PSU Pencereli MidTower Kasa | sanalmarketim
Psu: Xigmatek Tauro Serisi 80Plus 600W Güç Kaynağı - Vatan Bilgisayar
İşlemci Soğutucusu: Cooler Master Blizzard T2 Mini İntel Lga 775/1155/1156 & Amd Am2/Am3/Am3+/Fm1 - Vatan Bilgisayar
ARKADAŞLAR ÖNEMLİ SORUM ŞU: Herşey birbirleriyle uyumlu mu?
1. Sığmama durumu olurmu?
2. Kasa iyi mi?
3. Gta 5 i 30+ - 60+ fpsde oynatır mı ultada?
4.İşleci soğutucusu İşlemciyi soğutacak güçte mi ?
5. Son :D Psu yeter li mi?
Bunları cevaplarsanız çok sevinirim :) Şimdiden Teşekkürler :D

Kasayı Corsair 400R yapmanı öneririm. Daha kaliteli bir kasadır.
İşlemci 8150 olmalı. Kalan parayı monitöre yatırırsın.

Onun dışında sistem gayet güzel.

400R'ın tek fan slotu vardı heralde ondan almadım bir de neden 8150 8350 kötü mü ? Ama sağol yorumun için :)

Kasada zaten 750W PSU vardı bir daha niye ekledin ki ?
Günün 12 saati oyun oynarım bana dayanmaz diye. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
8350 çok daha iyi bir işlemcidir 8150'ye kıyasla. Sadece fazla gereksiz olmuş demek istedim. Oyunu ekran kartı oynatır sonuçta gerek yok o kadar kaliteli işlemciye. 400R fan bakımından çok daha fazla fana sahiptir. Gerek iç hacim, gerekse hava sirkülasyonu olsun Haf 912 'den daha kalitelidir.

Ha yok işlemci ATX kasa Micro ATX olduğundan ve PSU olmadığından ona bakmamıştım. :D

PSU oyun oynama zamanını etkilemez televizyonunuz 24 saat açık kalınca kapanıyor mu? Onu düşün bir de.

8350 çok daha iyi bir işlemcidir 8150'ye kıyasla. Sadece fazla gereksiz olmuş demek istedim. Oyunu ekran kartı oynatır sonuçta gerek yok o kadar kaliteli işlemciye. 400R fan bakımından çok daha fazla fana sahiptir. Gerek iç hacim, gerekse hava sirkülasyonu olsun Haf 912 'den daha kalitelidir.
Ama benim işlemcim ATX kasa Micro ATX ve PSU yok. Tamam 8150 alacağım. :D

PSU oyun oynama zamanını etkilemez televizyonunuz 24 saat açık kalınca kapanıyor mu? Onu düşün bir de.
Oyundaki performansı arttırmaz mı ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı