GTA 5 Sistem Gereksinimleri

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
GT540M ile mi? Pek sanmıyorum. GTA IV masaüstüleri bile zorluyordu o sistemle kaç FPS'yle oynadın maksimum ayarlarda?

Ben imzadaki sistemde açıyorum :D 15 FPS felan oynuyorum. Ancak GTA San Andreas'daki zevkli görevler yok. Niko'yu sadece para peşinde koşan adam olarak görüyorum.

Benim sistemim:

Packardbell Easynote TS

• Intel Core i7 2670QM 3.1 GHz 8 MB önbellek
  • Nvidia GT540M 4 GB (2 GB ayrılmış) 128 Bit DX11
  • 6 GB DDR3 1333 MHz RAM
  • 10 GB SSD
  • 500 GB 6610 RPM HDD

Bu sistemle GTA IV'ü Max ayarda açıyordum. GTA V'i max ayarda açabilir miyim?

Yine ekran kartını bellek miktarına göre değerlendiren bir kullanıcı. GT540M 8 GB olsa ne fark eder beyefendi? 4GB demişsiniz. Dünyada 4 GB video belleği kullanan oyun yok bi kere. Zaten GT540M en fazla 512 MB video belleği kullanabilecek kapasitede bir ekran kartı.

Ekran kartında bellğin önemi yoktur. Ekran kartınız, soldan ikinci rakamı 4 olan orta sınıfın altında bir ekran kartıdır ve GTA IV gibi bir oyunu Max ayarlarda oynatması mümkün değildir. Max ayarlarda 30 FPS ile oynayamazsınız. AA ve AF gibi birçok ayar kapalıdır ve bazı ayarlar kısılmıştır.

Sisteminiz genel anlamda iyi sayılır. GTA V'i çalıştırabilir diye tahmin ediyorum.

Bir de dünyada henüz 6610 RPM hızında çalışan bir sabit disk üretilmedi...

Sitemize hoş geldiniz, size öğretmek istediğimiz çok şey var.

Belleğe göre değerlendirmiyorum, cahil değiliz herhalde. Shader/Memory hızları ve Bit'e göre değerlendiriyoruz.
Max ayarda 30 fps ile oynadım bile. Ne kadar inanmasanız da yüksek olmasa da orta seviye bir karttır.
GTA V'i de sanırım orta ayarda.

Merhaba Abiler Merhaba Recep Abi Ve Sayın Adminim ben burda şu konuya açıklık getirmeye geldim:

Öncelikle Sayın Adminim siz nVidia GT540M'e orta sınıfın aldında demişsiniz çünkü soldan ikinci rakamı 4. Bu soldan ikinci rakamı Recep abi sölemişti. Dergide felan bahsetti baya. Ben de 2-3 yıldır takip ederim ancak AMD (ATI) ve nVidia arasında fark var.

Şöyleki Nvidia GT540M, AMD tarafında DDR3 tipi bellekle 5650-5730 arası DDR5 bellek tipinde 5730-6770 arası performans verir. Bu amd ile nvidia arasında ekran kartı soldan ikinci rakamları 1-2-3 seviye fark olabilmekte sayın adminim. 540 orta seviye bir ekran kartıdır, düşük seviye değil. Orta sınıf altı olan GT520M'dir. Ekran kartında nesiller ya da marka arası farklar olabilir. Mesela ATI Mobility Radeon HD 3650, 6450 6470 tipi performans verir. Oyunlarda görebilirsiniz.

Önerim, ekran kartı mimarisi her değiştiğinde onu bir sonraki nesille karşılaştırırken o soldan ikinci rakamı düşürmek, aynı kural tam tersi içinde geçerli. (Yazım iyi değildir umarım açıklayıcı olmuştur)

GT540M ile 30 fps max ayarlar o bilgisayarda 1366x768 çözünürlük Very High özellik ve ayarlar 100'de. Hem patch yüklü, oyun orijinal olsa bile o 30 FPS'yi GT550 yada 555M'de ya da AMD 6770M'de görürüz heralde. Ama 540 DDR5 ile geliyosa olabilir.

Ama şöle bişe de var. GTA 4 bilindiği kadarıyla ekran kartı belleğine yükleniyomuş ve işlemciye. Yani 5650 28 FPS alabiliyo yüksek ayarda. Buda o işlemciyle alabilir bence ama bu kadar beklemezdim. Lütfen Ekran görüntüsü atar mısın ayarları ve Fraps ile birlikte.

Son düzenleyen: Moderatör:
O nasıl işdir ya ? Benim HD 6670 1280x1024'de kasıyordu :D (ve ayarlar düşüktü.)

GTA 4 oynuyorum fakat birz kasıyor. GTA 5 kaldırır mı?
Sistem Özellikleri:

Windows 7 Ultimate Service Pack 1
Üretici: CREA
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 9500 GT
Ayrılmış Video Belleği: 1024 MB (Toplam Kullanılabilir Grafik Belleği: 2431 MB)
İşlemci: AMD Phentom(tm) 9100E Quad-Core Processor 1.80 GHz
Yüklü Bellek (RAM): 4.00 GB (kullanılabilir miktar: 3,25 GB)
Sistem Türü: 32 bit İşletim Sistemi

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
9500 GT ile rahat rahat GTA V oynamanız imkansız. Ama işlemciniz ve bellek miktarınız fena değil. Anakart modelinize ve güç kaynağınıza bağlı olarak yeni bir ekran kartına geçerek oyunu oynamanız mümkün.

Ama Crea genelde en düşük güç kaynağını koyar. Siz de kasayı açmadığınız için güç kaynağınızın kaç Watt olduğunu bilmiyorsunuz. (230V diyeceksiniz, biz de size onun Watt değil, şebeke Voltajı olduğunu söyleyeceğiz vs. vs.)

Kısacası bir güç kaynağı ve bir ekran kartı alarak GTA V'i oynayabilirsiniz. Ama bu şekilde, ancak 800 x 600 çözünürlük ve en düşük ayarlarda oynarsınız. Tabi buna oynamak denirse.....

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı