HD6850 Ekran kartı sıcaklığı

hanifi_corak

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Backend Developer
Merhaba.

Bende Amd HD6850 kart var normal internette gezerken sıcaklık 55-60 arası sniper 2 vb oyunlarda ise 70 hatta 75 de olabilir sizce sıcaklıklar normal mi?

Hangi firmanın kartı bu ? Sapphire mi?
Yük altında 75'e çıkması sıkıntılı bir durum değil, normal bile diyebiliriz.

Boşta ise 45 derecelere inmesi gerekir.
Acaba boşta dediğiniz sıralarda ekran kartını kullanacak bir şeyler yapıyor olabilir misin?
Hiçbir işlem yapmadan test eder misin?
Ayrıca termal macun düzgün sürüldü mü, vidalar sıkıştırıldı mı?

Selamun aleykum. Ben de Powercooler hd6850 kullanıyorum. Pc"yi açtığımda ortalama ekran kartı sıcaklığı 56-60 arası idi. Everest 707B kasa kullannıyorum, meğerse kart kasa daki dengesizlikten dolayı anakarta oturmamış. Uç kısmı içinde fakat arkaya doğru olan kısım dışarda. Ekran kartının arkasında bulunan demiri söktüm. Kartı o şekilde takıp çalıştırdım. Ekranda ki dalgalanmalar gitti, boşta sıcaklığı 37-42 arası oldu. Bence sende bir ekran kartına bak tam yerine oturmuş mu? Ekran kartını anakarta tam oturtabilmek için, anakartı monte ettiğimiz vida yerlerini söküp altlarına pul koydum bu sayede anakartı yükselttirerek kasa'nın statik dengesini ayarladım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı