Hiçbir şey bilmeyip, çok şey bildiğini sananlar

Kosinüs

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Etrafımda da çok rastlıyorum. Bazen konuşan kişilere denk geliyorum. Ordan biri "Babama 4gb ekran kartlı bir bilgisayar aldırdım süper, Casper Nirvana i7'li" gibi bir şey söyledi ve bende Technopattan edindiğim tecrübeyle kazık yediğini, ekran kartının 4gb olmasının iyi bir özellik olmadığını falan söyledim. Hemen kovdular cahiller. Ne demişler "Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar".

Geçen arkadaşlarla gezerken biri "Piranha Grande alıcam çok iyi dedi". Ben de yine herzamanki gibi onun yerine alması gereken telefonlar olduğunu, Piranha' ya pek güvenmemesi gerektiğini söyledim. Adam sanki Piranha onlarınmış, bende Piranha'ya afedersiniz sövmüşüm gibi atıldı hemen.

Keşke ağızlarına birer tane çarpabilsem. :D

@brk35 'a katılıyorum. Sebebi kabullenememktir. Artık günümüz insanları yaptığı hataları kabul etmiyor. Oysa ki atalarımızın dediği gibi: bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıp. '' Cahilliklerini örtmek için fazla konuşmak ve bilgili gibi gözükmek isteyenlerin yaptığı tek şey saçmalıktır.''

Öyle insanlara bence doğruyu öğretene kadar uğraşmak gerek çünkü çoğu insanlar pazarlama stratejilerini, firmaların ne kadar kurnaz olduğunu, içindeki bileşenleri şişirerek veya fiyatı düşürerek iyi hissi vermeye çalışıp insanları kandırmaya çalıştıklarını öğretmek lazım. Bunun bize ne faydası ne olur iyilik yapmış oluruz. :D

Bence susmayıp karşındaki bilmeyenin yanlışını düzeltmeye çalışmak daha doğru, hiçbir fayda etmiyormu anlattıkların karşındaki yine bilgisizce konuşmaya devammı ediyor bütün bilginle ezersin bilmeyeni en azından sesi kesilirde birşeyler öğrenmeye çalışanlara yanlış şeyler öğretmez.

Samed tamam ama, dediğin gibi hep devam ediyor insanlar. Bazen kötü şeyler diyorlar. Ve ne kadar haklı olsan da orada kalıyorsun. O yüzden şahsi görüşüm : İnsanları boş verin. Kendi hayatınıza bakın.

Şimdi tamamda böyleleri virüs gibi kendi kapmış millete de bulaştırıyor etrafımızda cahil ordusu oluşsun istemiyorsak bilen insanlar olarak birşey yapmamız lazım. :)

Hayatta bazı insanlar vardır, oturur herşey tartışabilirsin onlarla.

Bir de bazı insanlar vardırki, hep kendi bildikleri doğrudur. Bu insanlarla asla tartışmaya girmeyceksin.

Bırak kazıklansın p*****k.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı