Hiren's Boot MiniXP'ye ses kartı, ekran kartı v.s. driver nasıl kurulur?

silver_wolf

Kilopat
Selam Technopad Ailesi;
Hiren's Boot MiniXP'ye ses kartı, ekran kartı v.s. driver nasıl kurulur?
Hiren's Boot'ta müzik nasıl dinleniyor ya da film nasıl izleniyor?

Saygılar.

Selam Recep Baltaş;
Benim kullandığım pc'lerden biri bildiğim kadarıyla XP'ye müsait. Amacım sistemini cd/dvd/usb'den çalışır hale getirbilmek. Böylece format atma problemini çözebilmeyi ve virüs vesayre yazılımların etkisini azaltmayı umuyorum. Şimdilik LiveXP'yi driverlerle çalışır hale getirmeyi hedefliyorum.

Siz Damn Small Linux ya da Ubuntu tavsiye etmişsiniz. İnternette araştırırım. Eğer cd/dvd/usb'den çalışan versiyonları varsa denerim. Ben Linux Slax'ı denedim. Slax cd'den çalışıp ses kartını görüyor. Diğer linuxlarda görür diye umud ediyorum. Lakin live linuxta windows programlarını nasıl çalıştırabilirim?

Windowsta ise Hiren's boottaki live XP'yi verimli buldum. Yalnız driver yükleme kısmında takıldım. Hiren's boot 15.2 internete giriyor(CAT5 Lan[denedim, oluyor] ve Wireless[denemedim, oluyormuş]). Network dışındaki driverlerde problem var. Mesela ses kartını görmüyor, ekran kartını temel tanıyor gibi... Acaba driver destekleyen Live XP var mıdır?

Hiren's boot'a eklenmemiş programı çalıştırmayı buldum. Dependency Walker(tıkla) adlı programla eksik DLL'leri tespit edip Everything Search Engine(tıkla) adlı programla da WinXP yüklü HDD'yi taratarak eksik x86 DLL'leri bulup, yoksa internetten x86 DLL'leri bularak çalıştırılacak programın EXE'sinin bulunduğu klasörüne kopyalarak istenilen program çalıştırılabilir yanlız müzik dinleme programı gibi driver isteyen programları çalıştıramadım yani hiren's boottaki MiniXP'de müzik dinleyemedim.

Saygılar
Silver Wolf​

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı