Intel Pentium Dual Core E5200 işlemciyi Core i2 5700 ile değiştirme

Techkolik

Hectopat
Daha fazla  
FOXCONN N15235 G31MV Modeli Anakartım var. Bunun üstünde 775 soketli 4 pin güç girişli İNTEL PENTIUM DUAL - CORE E5200 İŞLEMCİM var. Bunu arkadaşımdan aldığım işlemci ile değiştirmek istiyorum ... İNTEL CORE 2 E5700 3.20 GHZ işlemciyi 775 soketli anakartıma taktım, ateşledim. Uzun yazılar çıktı 1-2 sn içinde bilgisayar kapandı. Dikkatimi çeken 65 watt yazısı güç kaynağımdan gelen güç yetmiyor olabilir mi? Yoksa 4 pin girişinden mi?

Eski bilgisayarlara zaafım olduğundan uğraşıyorum. Mesela NVIDIA GEFORCE 100 EKRAN KARTImın olması :D Her neyse cevaplarınıza sabırsız bir şekilde bekliyorum ...Şimdiden teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartın desteklemiyor olabilir. Yani tam olarak sokete oturması uyumlu olduğu anlamına gelmiyor. Bios güncellemesi yapıp daha sonra tekrar denermisin.

i2 değil de Core 2 olabilir. Termal macunda sorun yoktu bide bios güncelleyip yapayım..

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı