Kablolu Gelen İnterneti Modem ile Kablosuz Yapma

alicansaglam

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, sıra dışı işlerle uğraşarak yeni bilgiler elde etmeye çalışıyorum. Bilgiden tecrübeden zarar gelmez. Her gün yeni bir bilgi :)

Şimdi sorunumu söyle açıklayayım. Eve gelen kablolu internet var yani elimde bir adet ethernet kablosu var. (Komşudan.. Malum ttnet akk lı olduğu halde sınırsız interneti pahalı sağlıyor) Bu kabloyu masaüstü pcye taktığımda sorunsuz bağlıyorum. Buraya kadar her şey normal..

Benim elimde bir adet kablosuz modem var ve yaptığım araştırmalar sonucunda bu modemi ethernet kablosunu bağlayarak Wireless sağlayıcı olarak kullanabileceğimi öğrendim. Yani etherneti modeme takınca telefonu bağlamadan wifi alanı sağlayacak. Bu olanaklıymış ama uçuşan doğru/yanlış birçok bilgi kafamı epeyce karıştırdı :/

Ağ ağarlarından iplerin çakışmaması için interneti sağlayan ana modemin ipsinin sabitlenmesi vs işleri gerekiyormuş bunları yaparım hiç sorun değil. Bilgi ve yeterli tecrüben var bu konuda. Asıl merakım;

-Bu iş yapılabilir mi?
-Eğer gerçekten mümkünse nasıl?

İyi Forumlar :)

Biraz karıştırınca benim iki adet kablosuz modemi buldum birini söyleyeyim; Exper EWM-01 ttnet hediyesi modem. Bu benimkiydi.

Ana modem yani interneti sağlayan ise tam olarak bilmiyorum ama tarayıcıya internete bağlanıp http://192.168.1.1 yazınca çıkan ekrana göre "zyxel P-660W-T1" bir modem var. onun da bir adet ethernet portu ve kablosuz özelliği var.

- - - Güncellendi - - -

Ayrıca exper modemi bağlıyorum ip adresini tarayıcıya girince karşıma ilginç bir ekran çıkıyor. Ve windows şifre istiyor. Ne gireceğim hakkında hiçbir fikrim yok.

pdh5r.jpg

- - - Güncellendi - - -

tTamam sorunumu çözdüm bağladım modemi. Airtires gibi farklı bir modemin dhcp ayarını kapattıktan sonra denedim oldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı