Kasa içi kablo düzenlemesi ile daha iyi hava akışı

İşte onu anlatmaya çalışıyorum, uyumsuzluk var. Siyah değil mavilere takılmalıdır. 1 tane takacaksak sadece mavi, 2 tane takacaksak mavi mavi takmalıyız. Siyah siyah değil. ;)

Bir tanesini mavi, bir tanesini siyah takarsak uyumsuzluk olur,
2 sini de siyahlara takarsak gene uyumsuzluk olur,
Ama mavi mavilere takarsak uyumlu olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sen de benim anlatmak istediğimi anlamadın, siyah-siyah takınca 1 kanalda çalışıyor. Böyle de çift kanal olarak çalışacak, RAM'ler ilk siyah olan kanallar da anakart ile iletişim kuruyor.

İşte onu anlatmaya çalışıyorum, uyumsuzluk var. Siyah değil mavilere takılmalıdır. 1 tane takacaksak sadece mavi, 2 tane takacaksak mavi mavi takmalıyız. Siyah siyah değil. ;)

Bir tanesini mavi, bir tanesini siyah takarsak uyumsuzluk olur,
2 sini de siyahlara takarsak gene uyumsuzluk olur,
Ama mavi mavi'lere takarsak uyumlu olur.

Bir dakika olayı anladım ben. Şimdi sen Eray & Recep PC Topluyor videolarını izledin ve Recep abi orada mavi mavi takmalıyız dedi.

2igyexh.png

MSI anakartta işlemci aşağıda, ASUS'ta yukardadır.

Dikkat edersen orada işlemciye yakın taraftan başlanır dedi :)

O değişebilir, benim mavi slotlarım 2 ve 4.

İşlemciye yakın tarafdan başlamasının nedeni ise, kamera diğer RAM'leri de çekebilsin diye. :D

Hala mavi diyorsun ya ! Anlamıyorsun. İki anakartta farklı. İşlemciye yakın olan taraftan başlanır. OK ? Senin slot sıran Siyah-Mavi Siyah-Mavi. MSI anakartta Mavi-Siyah Mavi-Siyah.

Ama uyumlu çalışıyor, şimdi çıkarıp 1 ve 3'e takarsam ne olur performans artışı mı?

Performans artışı olmaz. Olur ya da. Şimdi sen o RAM'leri 1 ve 3'e takacaksın. Bilgisayarın Boot hızı artabilir. İlk olarak BIOS 1.Sıradaki RAM'i kontrol ediyor.

Anakarttan anakarta göre değişiyor, ama siyah slotlara takman gerek vatanda sistemi toplayanlar yanlış takmış.

m3Rt'ün Gösterdiği gibi sende DIMM yazan kısmın bir fotoğrafını çeker misin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı