Kullanılabilir Ram Miktarı'nın Sebebi

greenover

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
BGA Teknisyeni
Anakartım Asus P5GC-MX (p5gc mx serisinin farklı serileri var) .Bir birine karıştırılıyor yalnızca mx serisi. Google a yazdığında asus p5gc-mx 1333 çıkıyor bu değil. Anakartın iki slotunda gskill 2 gb value ddr2 800 mhz cl5 ram, pci slotunda 2 gb nvida gt640 ekran kartı, core duo2 E8400 işlemci var. Windows 7 64 bit işletim siteminde kullanılabilir ram miktarını 3.50 gb olarak gösteriyor. Daha önce bu gibi sorunlarla karşılaştım ama bu anakartta neden böyle yapıyor anlamadım. Anakart biraz eski onunda farkındayım ancak dengi gb ve msi anakartlar da nadir gördüm .Gördüklerimde genelde bios üzerinden ayarlanabiliyordu. Bu kartın bios sürümünü güncelledim, ami bios ayalarını didik didik ettim, değişen bir şey olmadı.

512 mb'in kayıp olması çok bir şey kaybettirmiyor. Zaten sistemin vereceği performans belli ama ben sebebini merakettim. Kartın destek sayfasında da bu konuya değinilmiş: ASUSTeK Computer Inc. -Support-

Msconfig ayarından bahsetmeyin hiç arkadaşlar, internette yaptığım araştırmalarda bir çoğu ezbere bundan bahsetmiş o kısmın bununla ilgisi olmadığına eminim. Bios sürümü ile de ilgili değil bu farklı bir şey.

Son düzenleyen: Moderatör:
donanıma ayrıldığı zaten kaynak izleyicisinde de belirtiliyor, ama bunu kullanan donanım hangi amaçla kullanıyor ve neden anakart bunu geri vermiyor, diğer anakartlar'da en azından benim gördüğüm kartlarda böyle durum yok, yani kullanıcı bunları kendi belirleyebiliyor. acaba bizim atladığımız bir şey mi var.

kart 667 frekansa kadar destek veriyor, ramler ise 800 mhz bununla bir alakası olduğunu ise hiç zannetmiyorum, bir arkadaş bununla alakası olabileceğini söylemişti. frekansı okumasa da belleği okuması lazım, normalde anakartlar frekansı okuyamasa da belleği direk alır.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı