Laptop açılıyor bi zaman sonra direkt kapanıyor ve ekranda çizgiler çıkıyor

BedirhanYasar

Hectopat
Laptopum arada bir kapanıyor ve bu sorun ısınmadan kaynaklı değil .. Bazen 10 dakika içerisinde kapanıyor bazen 5 saat sonra kapanıyor , bu sorun son 2 gündür olmaya başladı. Daha önceden böyle bi sorunum yoktu. Laptopum Dell Inspiron 1564. Bir türlü çözüm bulamadım artık galiba bilgisayarcıya götürüp tamir ettirecem.

Ekran kartını güncelledim, içini açtım baktım belki bi parçası çıkmıştır falan diye ama herşey sağlam gözüküyor. Sorunu bilen varsa lütfen yardımcı olun, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır vermiyor, bazen direkt kapanıyor bazen ise kendini kitliyor ve fan aşırı hızlı bi şekilde dönmeye başlıyor ve mecbur elle kapatıyorum. Batarya takılı veya takılı olmadan da aynı hatayı veriyor :(

BIOS ayarlarına gir. Sıcaklığa bağlı olarak kendini otomatik kapatma özelliği aktiftir. Misal 55 derece ise onu 60 yap. Öyle dene. Ayrıca sıcaklık değeri kontrol yazılımlarını açık tut ani bir sıcaklık artışı olacak mı izle. Sen her ne kadar sıcaklıkla alakalı değil desende sorun ondan gözükmekte.

BIOS ayarlarına gir. Sıcaklığa bağlı olarak kendini otomatik kapatma özelliği aktiftir. Misal 55 derece ise onu 60 yap. Öyle dene. Ayrıca sıcaklık değeri kontrol yazılımlarını açık tut ani bir sıcaklık artışı olacak mı izle. Sen her ne kadar sıcaklıkla alakalı değil desende sorun ondan gözükmekte.

Programın tekini indirdim sıcaklık değerlerime baktım gayet normal. 45-50 derece arası ayrıca bios ayarlarından o dediğiniz yeri bulamadım gerçi. Bendeki bios ayarlarında hiçbir şey yok.

- - - Güncellendi - - -

Bios güncel değilse güncelle. Leptop temizliği yaptır. Yazılımsal sorun olup olmadığını denemek için Win8 at.

Dell'in websitesinden laptopumun marka ve modelini yazarak en güncel bios'u indirdim ama o da bir fayda etmedi maalesef.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı