League of Legends Sıradışı Support Heroları

hsnhchsnogl

Hectopat
Daha fazla  
İlk rehberimizdede olduğu gibi gene fan art resimler kullanacağım. Aklıma ilginç fikirler de geldi. Denedim ve sonuçlar harikaydı
icon_smile.gif
Yavaştan geçeyim herolara:

1 – Teemo

Gerek kör etme efekti, gerek zehir saldırısı ile özellikle erken oyunda çok etkili. Ayrıca ultisi olan mantarlarla hem ekstra görüş hemde hasar ve yavaşlatma etkileriyle support herosu olmaya aday. Karşı adc nin vereceği hasarı azaltmak ve çalılardaki hakimiyeti kurmak. Sizcede laneyi kazanmaya yetmez mi?

2 – Elise

Özellikle erken oyunda taban hasarı yüksek olan bir hero elise. Ayrıca attığı ağ ile düşmanın kaçmasını yada kovalamasını engelleyebilir. Örümcek formunda hasarı üstüne çekip örümcek sıçramasıyla ortadan kaybolabilir. Kullanması biraz zor olacak ancak yapıldığı taktirde karşı supun elise karşısında pek şansı olmayacaktır. Ayrıca tek başına kule ittirirken yanında minyon olmasada kule önce yanındaki küçük örümceklerle ilgilendiğinden ekstra zaman kazanır. Ayrıca çoklu hedefe vurmayan büyüler elise kaçarken yine arkasındaki minik örümceklerce engellenir. Hedeflemeli büyüler hariç tabii.

3 – Rammus

Evet can yada mana basmıyor, adc nizi de hızlandırmıyor. Ancak rammus bu. Erken oyundaki aşırı tanklığı yeterde artar bile. 81 zırhla başlıyorum ben rammusla oyuna. Karşı adc lerin Saldırı gücünden bile fazla zırh… Hem W yeteneğinin verdiği ekstra direnç ve hasar, hemde kışkırtma etkisiyle, rammus vazgeçilmez suplarımdan. Dönerek hızlanma skilini söylemiyorum bile. Normal kaçabilecek düşmanları ya yakalar, yada flash harcamaya zorlar. Oynamak çokta zor değil. Çalıdan doğru zamanda çıkıp düşmanı kışkırtmak yeterli olur .

4 – Poppy

“Yürü git kardeşim, Poppy’den support mu olur? Git Sona filan al.” gibisinden lafları çok duydum. Ancak kimse poppynin erken oyundaki muazzam hasarını bilmiyor. 4 lvl bir poppy ile eğer karşı adc yi duvara çarptırabilirseniz, En iyi ihtimalle herşeyini harcayıp kaçar. Neden? Şimdi, poppy’nin duvara çarptırması ekstradan hasar veriyor. Yani E yeteneği. Eğerki bu yetenek 2. seviye olursa, tek bir duvara çarptırmada 200 hasar + Q yeteneğinden 80 hasar + düz vuruş. Yaklaşık 320 hasar demek. Karşı ADC nin canı ztn 550 civarındadır. Sizin adc niz de boş durmaz. “E karşıda support yok mu?”. Var, ancak o uyanana kadar popy tüm hasarını vuruyor zaten. Ayrıca W yeteneği etkinken poppy neredeyse hiç hasar almıyor. Aynı zamanda hızda kazanıyor. Ayrıca hiç canı olmasa bile ultisi ile oyun yapabiliyor. Bu yüzden poppy benim favorimdir.

5 – Ashe

Aklınıza ilk takılan, ADC den nasıl support olsun şeklinde bir soru olabilir. Ancak ashe sınıfından biraz daha farklı. Özetleyecek olursak, Q yeteneğinin verdiği yavaşlatma efekti, W yeteneğinin alan yavaşlatması, E ile harita görüşü ve R ile Alan Stunlama etkisi. Bunların hepsinin yanında, ashenin harika bir özelliği var; pasifi. Ashe 20 saniye kadar oto saldırı yapmazsa, sonraki saldırı kritik geçiyor. full ad rünlerle girdiğinizde, 82 saldırı gücünüz var diyelim, 164 hasar demek. Üstüne W skilini koy. Karşının alacağı toplam hasar zırhına bağlı olarak 220-264 arası. Ve bütün bu hasarı sadece 1 lvlde veriyor. Bunu 2 kere yapsanız karşı adc oyuncusunun savaşacak canı kalmıyor. Genelde ashe ile sup oynadığımda, yanımdaki ADC akılsız değilse ilk 2 kanı biz alırız. O kadar etkili… Kaçarken yada kovalarken vereceği yavaşlatma etkisinide söylememe gerek bile yok.

Gördüğünüz gibi, support herosu sadece bufflayan yada hızlandıran tarzda olmaz. Her türlü destek sağlamak, oyunu kazandırabilecekse eğer, o heroyu supporta uygun kılar. Tabiki sizin oynayışınızda buradaki etkileyici faktörlerden…

Pek sıra dışımı bilmem ama Syndra'yı iyi kullanabilirseniz ondan iyisini bulamazsınız. Ultisi ile düşman taşıyıcıya tek atması olsun, alan stun atması olsun, lanede uzaktan harrası olsun harika bir support bence. Ben şahsen çok winim var. Teşekkürler

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı