HD7870 Mac Os X Mavericks Kurulumu

izzet33

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Dual Boot UEFI Windows 8.1 ve Mavericks 10.9.2 yaparken Video'nuzun 20. dakikasından sonra takıldım. Çok özenle izledim Video'nuzu ama yapamadım. Pek bilgim yok. Ekran kartım AMD Radeon HD7870. Bir Clover'deki Graphic Injection ayarlarına baktığımda o Space tuşu ile kaldırmamız gereken işaret zaten kaldırılmış görünüyor. Ben orada hiç bir müdahale edemedim. Birde Kext'leri silerken Transmac ile Amd mi yoksa nVidia'yayı mı sileceğim? Her iki şekilde de denedim. Yine bu hataları alıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Dualar ederim. Gerçekten zor durumdayım..
Sistem özelliklerim şu:

Kod:
Operating System: Windows 8.1 Pro 64-bit (6.3, Build 9600) (9600.winblue_gdr.131030-1505)
           Language: Turkish (Regional Setting: Turkish)
System Manufacturer: To be filled by O.E.M.
       System Model: To be filled by O.E.M.
               BIOS: BIOS Date: 04/19/12 11:51:52 Ver: 04.06.05
          Processor: Intel(R) Core(TM) i7-3770 CPU @ 3.40GHz (8 CPUs), ~3.4GHz
             Memory: 12288MB RAM
Available OS Memory: 12254MB RAM
          Page File: 2806MB used, 11879MB available
        Windows Dir: C:\Windows
    DirectX Version: DirectX 11
DX Setup Parameters: Not found
   User DPI Setting: Using System DPI
System DPI Setting: 96 DPI (100 percent)
    DWM DPI Scaling: Disabled
     DxDiag Version: 6.03.9600.16384 64bit Unicode
Display Devices
---------------
          Card name: AMD Radeon HD 7800 Series
       Manufacturer: Advanced Micro Devices, Inc.
          Chip type: AMD Radeon Graphics Processor (0x6818)
           DAC type: Internal DAC(400MHz)
        Device Type: Full Device
         Device Key: Enum\PCI\VEN_1002&DEV_6818&SUBSYS_04321043&REV_00
     Display Memory: 7914 MB
   Dedicated Memory: 2026 MB
      Shared Memory: 5888 MB
       Current Mode: 1920 x 1080 (32 bit) (60Hz)

Aldığım hatalar ise şu resimlerde olduğu gibi...

SMCReadkeyAction.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Herhangi bir Kext silmene gerek yok. Bu rehberler ekran kartını çalıştırabilirsin:

OS X Mavericks AMD HD 7000 Ekran Kartı Çalıştırma Rehberi | Technopat Sosyal

Geçici boot için ise -x kullanabilirsin.

Abi hiç Kext'leri silmeden direk Biost'an Uefi boot xxxx tıkladım Clover arayüzüne kadar gelip yüklemeye basınca 1 ekran dolusu yazıdan sonra aynı hata oluyor. Error parametreleri çıkıyor başka bir sıkıntı var. Geçici Boot nasıl yapacağım Pc masaüstü haşat oldu resmen şu an. Kurulum ekranına gelemiyorum bir türlü 5 gündür deniyorum olmuyor?

@Recep Baltaş Yok abi yok yapamıyorum. Nerede yanlış yapıyorum bu hata raporları bir önceki ile aynı. Nereden kaynaklanıyor en ufak bir bilgim yok. Gerçekten stresli bir durum. Rastgele bir şeyler kurcaladım en fazla bu bölgeye kadar gelebildim :(

@Recep Baltaş hocam bildiğim ve aklıma gelebilecek bütün yolları denedim 1 haftadır olmuyor.

BIOS'tan sadece AHCI ayarını uyguladım onun dışından sizin yaptığınız seçenekler benim biosta yok. Gittim 32 gb 3.0 usb aldım 1 haftadır deniyorum ama başaramıyorum. Sistem özelliklerinde birşey var acaba... PC masaüstü. Birde C ve D harddisklerim MBR disk olarak görünüyor partition manager'de.

smcreadkeyaction-jpg.744

Sistemi USB ile başlattıktan sonra 1 tuşu ile 2. bootloderı devreye alıp şu flag ile deneyin.
-v cpus=1 PCIRootUID=1 GraphicsEnabler=No

Son düzenleme:
Sistemi USB ile başlattıktan sonra 1 tuşu ile 2. bootloderı devreye alıp şu flag ile deneyin.
-v cpus=1 PCIRootUID=1 GraphicsEnabler=No

UEFI: Kingston data traveler seçeneğine tıkliyorum boot menüsünde ama yine clover geliyor 2.bootloaderi nasıl yapacam? Netten indirdim ama açamadım. Kaç kere denedim maverics yazılımının olduğu USB'ye attım yine bott menüsünden sonra clover arayüzü geliyor :S

@Recep Baltaş hocam Dual Boot UEFI Windows 8.1 ve Mavericks 10.9.2 Rehberinizden yola çıkarak kurulum yapmaya çalıştım fakat bir türlü başarılı olamadım. Burada açtığım konu dahilinde bana söylediğiniz yönergeleri uygulamama rağmen sonuç olarak resimlerdeki hataları alıyorum.. Sorunun ne olduğunu pek bilemedim açıkçası o yüzden yardımınıza çok ama çok ihtiyacım var... Saygılarımla...
BIOS ayarlar ve seçeneklerini aşağıdaki videoda gösterdim....

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

• Virtualization ayarını Enabled yapın
  • VT-d ayarını Disabled yapın

Ekran kartını sökün ve onboard ile kurulumu gerçekleştirin. Daha sonra ekran kartını takıp rehbere göre devreye sokabilirsiniz.

Ya da Integrated Graphics'i tamamen Disabled yapıp öyle kuruluma geçmeyi deneyin. Şu an hem onboard hem de harici GPU devrede.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı