Minecraft FPS Sorunu

paşa5506

Hectopat
Yer
Samsun, Turkey
Daha fazla  
Arakadaşlar, Minecraft oynuyorum ama online ve bilgisiyarda fena bir kasma oluyor. Bazen 1 FPS bile görüyor. Benim anlamadığım hız ekran kartına mı yoksa RAM'a mi bağlı? Bana bir söyler misiniz? Bir de DDR3 RAM alacağım ama MHz'yi bilmiyorum. Yardım edersiniz sevinirim. Bilgisayarın RAM'i 3 GB ama oyuna girmeden önce RAM kulanımını açıyorım, %45 kulanıyor. Bunu da söylemiş olayım dedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle mesajı hemen düzenlemezsen cezayı yiyeceksin gibi geliyor bana :)

FPS kare sayısını ekran kartı belirler ancak RAM bellek miktarının da yeterli olması gerekir.
Yetersiz RAM belleğin yanındaki milyarlık ekran kartı bir anlam ifade etmez. Oyunu bile doğru dürüst açamazsınız bellek miktarı yetersiz ise.
Bellek kullanım miktarını Windows'un görev yöneticisinden bakabilirsiniz. Kim ne kadar harcıyor yazar orada.

Kasma sebebine gelecek olursak online oynuyor olmanızdan kaynaklanıyor olabilir. İnternetteki sıkıntı direkt olarak sizin ekranınıza yansır.
Offline oynamayı deneyin. Her zaman en güncel sürümünü kullanın oyunun.

Tabi sisteminizi de bilmiyoruz, berbat bir sistem de olabilir. Açıklık getirmeniz gerekiyor.

Selamlar, konuyu bu bölüme açmamalısınız. "Masaüstü Bilgisayarlar" kategorisine, "Türkçenizi doğru kullanarak" konu açın. Bu aralar fazlasıyla ceza veriliyor, dikkatli olun. :)

Selamlar, konuyu bu bölüme açmamalısınız. "Masaüstü Bilgisayarlar" kategorisine, "Türkçenizi doğru kullanarak" konu açın.
Moderatörler konuyu taşır, tekrar açılmasına gerek yok.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı