Modemin hosts dosyasını editlemek

jeanguichard

Hectopat
Malum bizim leadership youtube'u banladı değişik yöntemler deniyoruz. Ben modemin hosts dosyasını telnet ile editleyip youtube için ip leri girdim. Ağdaki cihazlar sorunsuz giriyor youtube'a. Modeme vpn server kurdum. Server'a tablet ve ya telefondan dışardan(3g) bağlanınca youtube açılmıyor. Mahkeme kararı çıkıyor. Sizce sebep?

Son düzenleme:
Modemlerde hosts dosyası diye bir dosya yok diye biliyorum. Modemin marka modeli ve kurduğun VPN server hakkında bili verirsen bi araştırma yapabilirim. Bir de modemin hosts dosyasını nasıl değiştirdiğini de belirtirsen sevinirim.

Modemim asus dsl-n66u. VPN sunucu modemin kontrol arayüzü içinden basitçe kuruluyor.

Linux tabanlı tüm modem ve reuterlarda hosts dosyası mevcut. Tek yapmanız gereken bir telnet yazılımıyla(ör: secureCRT) modeme telnet/ssl bağlantısı gerçekleştirip modemdeki hosts dosyasını değiştirmek

-modemin ip sini sunucu adresi olarak girin mesela 191.168.1.1
-kullanıcı adı olarak kontrol arayüzüne girerken kullandığınız ad
-şifre ise yine kontrol arayüzüne girerken kullandığınız şifre

bundan sonrası ssh komutları ile dizinler arasında ilerleyip gerekli dosyaları editlemek. modem reboot sonrası hosts dosyasını restore edecektir. onu önlemenin de bir yolu var.

İlgili kaynak:
Issue 192 - rt-n56u - /etc/hosts is restored to its defaults after common reboot - ASUS RT-N56U/N65U/N14U custom firmware - Google Project Hosting

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı